Projekty

Strona 1 z 41234

Warsztaty edukacyjno – informacyjne w dniu 14.12.2019 r

Zaproszenie na szkolenie w dniu 12 grudnia 2019 roku

Szanowni Państwo,

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Pyrzycach w ramach realizowanego projektu ,,Lepiej zapobiegać niż leczyć – profilaktyka nowotworu jelita grubego” pragnie zaprosić lekarzy i pielęgniarki POZ na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się w dniu
12 grudnia 2019 r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Szpitala Powiatowego w Pyrzycach (wejście C, administracja parter).

Zakres szkolenia będzie obejmował zagadnienia dotyczące profilaktyki nowotworowej jelita grubego, jego przyczyn i objawów klinicznych, sposobów diagnostyki i leczenia oraz techniki komunikacji z pacjentem, mających na celu uświadamianie im jak ważna jest konieczność wykonywania badań profilaktycznych i zachęcanie do ich wykonywania. W trakcie szkolenia będą również omawiane zagadnienia dotyczące zasad zdrowego trybu życia i sposobu odżywiania się osób będących w grupie ryzyka zachorowania na nowotwór jelita grubego.

Szkolenie poprowadzą:

dr n. med. Beata Gawdis–Wojnarska – lekarz specjalista z zakresu gastroenterologii,

mgr Beata Matkowska – dietetyk kliniczny.

W celu uzyskania informacji dotyczących szkolenia proszę kontaktować się z Biurem Projektu – tel. 91 579 30 95.

Jednocześnie prosimy o potwierdzenie udziału w szkoleniu do dnia 06.12.2019 r.

                                                                                                                                                                      Serdecznie zapraszamy!

Warsztaty edukacyjno – informacyjne w dniu 28.11.2019 r

Szpital Powiatowy w Pyrzycach realizuje projekt pt: „LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ –profilaktyka nowotworu jelita grubego” dotyczący badań kolonoskopowych w ramach Programu Profilaktyki Raka Jelita grubego otrzymaliśmy na ten cel dofinansowanie z funduszy unijnych.

Nasi lekarze będą nie tylko leczyć i badać, ale i edukować. W ciągu dwóch najbliższych lat zorganizujemy ponad
20 spotkań poza Szpitalem, podczas których nasi specjaliści wyjaśnią pacjentom dlaczego kolonoskopia jest tak ważna, rozwieją wszelkie wątpliwości, lęki, wytłumaczą na czym polega badanie i dokładnie opowiedzą o profilaktyce raka jelita grubego.

Nowotwór jelita grubego to jeden z najczęściej występujących w naszym kraju nowotworów złośliwych. Uważany jest on za chorobę cywilizacyjną. Najczęściej atakuje osoby po 65. roku życia, wczesna diagnoza daje możliwość wykrycia potencjalnych zmian nowotworowych. Jak podają statystyki, u co czwartej osoby poddanej kolonoskopii między 55 – 64 rokiem życia lekarze wykrywają polipy – gruczolaki, czyli łagodne zmiany, które mogą przekształcić się w nowotwór. Dlatego warto skorzystać z badania !!! Badanie w ramach projektu jest bezpłatne i nie wymaga skierowania.

Podkreślić należy, że ani polipy, ani nowotwór jelita grubego na ogół nie dają początkowo żadnych wyraźnych objawów. Choroba jest tym bardziej groźna, że rozwija się powoli, często przez kilkanaście lat. Zmiany nowotworowe powstają w wyniku zezłośliwienia zmian łagodnych. Wykrycie i usunięcie ich we wczesnym stadium, podczas kolonoskopii, może zapobiec rozwojowi raka. Warto też pamiętać, że nowotwór wykryty we wczesnym stadium, niemal zawsze jest uleczalny.

Badania wykonujemy w Pracowni Endoskopii Szpitala Powiatowego w Pyrzycach, gdzie możecie Państwo liczyć na jakość i przyjazną atmosferę.

 

PLIKI DO POBRANIA:

REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA

oświadczenie zgoda na przesłanie zaproszenia

DEKLARACJA UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

dane uczestnika projektu

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA PROJEKTU

UMOWA UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

oświadczenie dla emeryta

oświadczenie dla bezrobotnego

UMOWA UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

REGULAMIN ROZLICZANIA KOSZTÓW DOJAZDU NA BADANIE

WNIOSEK O ZWROT KOSZTÓW DOJAZDU NA BADANIE KOLONOSKOPOWE

REGULAMIN ROZLICZANIA KOSZTÓW OPIEKI NAD OSOBĄ NIESAMODZIELNĄ

WNIOSEK O ZWROT KOSZTÓW OPIEKI NAD OSOBĄ NIESAMODZIELNĄ

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA O SPRAWOWANIU OPIEKI NAD OSOBĄ niesamodzielną

Strona 1 z 41234