Dotyczy postępowania przetargowego znak sprawy: 19/2019 na „Dostawę leków do apteki Szpitala Powiatowego w Pyrzycach‘’

Pyrzyce, dnia 20.12.2019 r.

Zapytania do pakietu 2 poz. 49

1.„Czy Zamawiający – mając na względzie bezpieczeństwo pacjentów – wymaga, aby oferowany produkt (zawierający antybiotyk) posiadał rejestrację jako produkt leczniczy (lek)?”

Odpowiedź-TAK.

2.„Czy Zamawiający wymaga, aby oferowany produkt posiadał zarejestrowane wskazania w leczeniu i zapobieganiu zakażeń kości oraz tkanek miękkich?”

Uzasadnienie: W praktyce oddziałów chirurgicznych szpitala gąbka kolagenowa z gentamycyną jest stosowana wyłącznie w w/w wskazaniach.

Jeżeli ogólnie dostępne są produkty lecznicze posiadające rejestrację we wskazaniach, w których mają zostać użyte, niedopuszczalna jest zamiana na inne produkty lecznicze lub wyroby medyczne, które nie posiadają rejestracji w danym wskazaniu. Działanie tego rodzaju należy identyfikować z eksperymentem leczniczym w rozumieniu Ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty z 5.12.1996 roku; ze zmianami w Dz. Ustaw z 2011 r. Nr 277 poz. 1634

1. Czy zamawiajacy wyrazi zgodę na dostarczenie w pakiecie nr 7 w pozycji nr 4 produktu o takim samym zastosowaniu klinicznym, worka trójkomorowego zawierajacego aminokwasy 85,4g,elektrolity,glukozę165g, azot 13,5g oraz emulsję tłuszczową, która jest związkiem oleju z oliwek oraz oleju sojowego (w stosunku 80/20), energii całkowitej 1600 kcal-Olimel N9E 1500 ml?

1. Czy zamawiajacy wyrazi zgodę na dostarczenie w pakiecie nr 7 w pozycji nr 5produktu o takim samym zastosowaniu klinicznym, woraka trójkomorowego zawierającego aminokwasy 88,6g, elektrolity, glukozę 280g, azot 14g oraz emulsję tłuszczową, która jest związkiem oleju z oliwek oraz oleju sojowego (w stosunku 80/20), energii całkowitej 2270 kcal- Olimel N7E 2000 ml?

1. Czy zamawiający wyrazi zgodę na dostarczenie w apkiecie nr 7 w pozycji nr 7 produktu o takim samymj zastosowaniu klinicznym, worka trójkomorowego do podaży drogą żył obwodowych lub centralnych zawierającego aminokwasy 38g, elektrolity, glukozę 112,5g, azot 6g oraz emulsję tłuszczową, która jest związkiem oleju z oliwek oraz oleju sojowego (w stosunku 80/20), energii całkowitej 1050 kcal-Olimel Peri N4 1500ml?

6.Czy zamawiajacy wyrazi zgodę na dostarczenie w pakiecie nr 7 w poaycji nr 6 produktu o takim samym zastosowaniu klinicznym, worka trójkomorowego do podaży drogą żył obwodowych lub centralnych zawierającego aminokwasy 25,3g, elektrolity, glukozę 75g, azot 4g praz emulsję tłuszczową, która jest związkiem oleju z oliwek oraz oleju sojowego (w stosunku 80/20), energii całkowitej 700 kcal-Olimel Peri N4 1000ml?

7.Czy zamawiający wyrazi zgodę na dostarczenie w pakiecie nr 7 w pozycji nr 8produktu o takim samym zastosowaniu klinicznym, worka trójkomorowego zawierającego aminokwasy 113,9g, elektrolity, glukozę 110g, azot 18g oraz emulsję tłuszczową, która jest związkiem oleju z oliwek oraz oleju sojowego ( w stosunku 80/20), energii całkowitej 1420 kcal-Olimel N12E 1500ml?

8.Czy zamawiający wyrazi zgodę na dostarczenie w pakiecie nr 7 w pozycji nr 2 produktu o takim samym zastosowaniu klinicznym, Clinoleic 20% (związek oleju z oliwek oraz oleju sojowego w stosunku 80/20) 500 ml?

Odpowiedź – NIE.