Dotyczy: postępowania przetargowego nr 2/2021 na dostawę leków do Apteki Szpitala Powiatowego w Pyrzycach.

Pyrzyce, dnia 12.04.2021 r.

1. Pytanie – dotyczy rozdziału IV pkt 2 ppkt 4- prosimy o odstąpienie dla pakietu nr 8 poz. 70 (wapno sodowane) od wymogu posiadania uprawnień do prowadzenia hurtowni farmaceutycznej. Przedmiot zamówienia w pakiecie nr 8 poz. 70 jest wyrobem medycznym, do jego dystrybucji nie jest wymagane prowadzenie hurtowni farmaceutycznej.

1. Pytanie- dotyczy pakietu nr 8 poz. nr 70- czy w związku z tym, że na rynku polskim pojawiły się wapna przemysłowe, zamawiający wymaga aby dostarczane wapno było wapnem medycznym, dopuszczonym przez Farmakopee Brytyjską i Amerykańską, które w swoim składzie nie przekracza 3% NaOH, ze stopniem pylenia nieprzekraczającym 0,3%. Wyższe stężenia NaOH powodują nadmierne wysychanie wapna co zdecydowanie pogarsza jego właściwości pochłaniania.

1. Pytanie – dotyczy pakietu nr 8 poz. nr 70 – czy zamawiający wymaga aby zaoferowane wapno/pochłaniacz CO2 był wapnem medycznym zatwierdzonym/zgodnym z wymaganiami przez Farmakopee Brytyjską i Amerykańską, oraz wymaga odpowiedniego pisma potwierdzającego ww. od producenta wapna?

1. Pytanie – dotyczy pakiet nr 8 poz. nr 70 – mając na uwadze zachowanie zasad zdrowej konkurencji oraz biorąc pod uwagę, że wapno nie jest lekiem prosimy o wyłączenie z pakietu nr 8 poz. nr 70.