Pytania i odpowiedzi do przetargu nr 17/2010
Szpital Powiatowy z siedzibą w Pyrzycach informuje, że wpłynęły zapytania ze strony Wykonawców dotyczące ww postępowania. W związku z powyższym udzielamy następujących odpowiedzi:
Dotyczy PAKIETU NR 2
1. Pytanie – pkt. 1,2- czy zamawiający dopuści do przetargu zaawansowany technologicznie aparat KTG wyposażony w przetworniki ultradźwiękowe o częstotliwości 1 MHz?
Odpowiedź-NIE.
2. Pytanie – pkt. 3- czy zamawiający dopuści do przetargu aparat o zakresie odczytu dla przetworników 50-240 bpm zgodnie z obowiązującym międzynarodowym standardem? Zakres 30-240 bpm jest standardem amerykańskim.
Odpowiedź- NIE.
3. Pytanie – pkt. 4- czy zamawiający ma na myśli uśrednioną w czasie wartość przestrzenną natężenia fali na czole gówicy, określaną jako ISATA? Czy zamawiający dopuści do przetargu aparat o natężeniu fali ultradźwiękowej ISATA na czole głowicy <2m w cm˛
Odpowiedź-NIE.
4. Pytanie – pkt. 5- czy zamawiający dopuści do przetargu aparat obliczający częstość pracy serca płodu z dokładnością +/- 2 bpm? Jak Zamawiający uzasadnia wymóg uzyskania dokładności na poziomie 0,25 bpm w całym zakresie pomiarowym? Czy zamawiający wymaga zaoferowania aparatu z wyświetlanymi wartościami liczbowymi z dokładnością dwóch miejsc po przecinku?
Odpowiedź-NIE.
5. Pytanie – pkt. 18- czy zamawiający dopuści do przetargu aparat nie osiadajacy wbudowanej w aparat automatycznej komputerowej analizy monitorowanych danych, w zamian za aparat drukujacykrzywe mierzone, oraz co 10 minut zestawienie tych parametrów w formie raportu wraz z danymi czasowymi, ustawieniami oraz danymi pacjentki?
Odpowiedź-NIE.
6. Pytanie – pkt. 19- czy zamawiający dopuści do przetargu aparat drukujący z prędkościami 1,2,3 cm/min?
Odpowiedź- tylko aparat drukujący 1,2,3 cm/min lub 10 cm/min.
7. Pytanie – pkt. 21- czy zamawiający dopuści do przetargu aparat drukujący krzywe dla bliźniąt na jednej czytelnej skali umieszczonej fabrycznie na papierze, z zastosowaniem offsetu±20 bpm? Jest to powszechnie stosowane rozwiązanie obciążające drukarkę od drukowania skali na czystym papierze?
Odpowiedź-NIE.
8. Pytanie- zwracamy sie z prośbą o wydzielenie stołu prostego z pakietu nr 4 pozwoli to zwiększenie konkurencyjności ofert.
Odpowiedź-NIE.
9. Pytanie – stół prosty- czy zamawiający wymaga zaoferowania stołu z napędem elektrohydraulicznym?
Odpowiedź-NIE.
10. Pytanie – czy zamawiający dopuści do udziału w postępowaniu stół operacyjny o długości blatu równej 2025 mm?
Odpowiedź-NIE.
11.czy zamawiający dopuści do udziału w postępowaniu stół operacyjny z prostokątną podstawą pokrytą stalą nierdzewną?
Odpowiedź-TAK.
12. Pytanie – czy zamawiający dopuści do udziału w postępowaniu stół operacyjny z elektrohydraulicznym systemem przemieszczania blatu stołu?
Odpowiedź- NIE.
13.Pytanie – czy zamawiający wymaga materacy bezszwowych?
Odpowiedź-TAK.
14. Pytanie – czy zamawiający dopuści do udziału w postępowaniu stół operacyjny z zakresem regulacji wysokości blatu równym 681-1143 mm?
Odpowiedź-TAK.
15. Pytanie – czy zamawiający dopuści do udziału w postępowaniu stół operacyjny z zakresem regulacją pozycji Trendelenburga w zakresie do 45°?
Odpowiedź-NIE.
16. Pytanie – czy zamawiający dopuści do udziału w postępowaniu stół operacyjny z zakresem regulacji przechyłów bocznych równym 25° w obie strony?
Odpowiedź-NIE.
STÓŁ DRUGI
1. Pytanie – czy zamawiający wymaga zaoferowania stołu z napędem elektrohydraulicznym?
Odpowiedź-NIE.
2. Pytanie -czy zamawiający dopuści do udziału w postępowaniu stół operacyjny z segmentempiersiowym bez wypiętrzenia klatki piersiowej z możliwością zmiany położenia wypiętrzeniu w zakresie 1/3 lub 2/3 długości segmentu?
Odpowiedź-NIE.
3. Pytanie – czy zamawiający dopuści stół operacyjny o długości blatu równej 2025 mm?
Odpowiedź-NIE.
4. Pytanie – czy zamawiający dopuści stół operacyjny z prostokątną podstawą pokrytą stalą nierdzewną?
Odpowiedź-TAK.
5.Pytanie -czy zamawiający dopuści stół operacyjny z elektrohydraulicznym systemem przemieszczania blatu stołu?
Odpowiedź- NIE.
6. Pytanie – czy zamawiający wymaga materacy bezszwowych?
Odpowiedź-TAK.
7.Pytanie – czy zamawiający dopuści stół operacyjny z zakresem regulacji wysokości blatu równym 681-1143 mm?
Odpowiedź-TAK.
8. Pytanie – czy zamawiający dopuści stół operacyjny z zakresem regulacją pozycji Trendelenburga w zakresie do 45°?
Odpowiedź- NIE.
9. Pytanie – czy zamawiający dopuści stół operacyjny z zakresem regulacji przechyłów bocznych równym 25° w obie strony?
Odpowiedź- NIE.
STOŁY OPERACYJNE
1. Pytanie – pakiet nr 4- stoły operacyjne- czy zamawiający dopuści zaoferowanie stołu operacyjnego o długości całkowitej 2000 m, który to parametr nieznacznie rózni się od wymaganego?
Odpowiedź-NIE.
2. Pytanie – czy zamawiający dopusci zaoferowanie stołu, w którym kolumna pokryta jest osłoną ze stali nierdzewnej, która w odróżnieniu od paneli umożliwia łatwiejsze mycie i dezynfekcję?
Odpowiedź-TAK.
3. Pytanie – czy zamawiający dopuści zaoferowanie stołu op. z podstawą w kształcie litery T, która w odróżnieniu od podstawy prostokątnej gwaranyuje większą stabilność całego stołu? Dodatkowo oferowana przez nas podstawa przykryta jest osłoną z wysokiej jakości tworzywa ABS łatwego do dezynfekcji oraz posiada możliwości wsunięcia stóp przez operatora dla lepszego dostępu do pacjenta.
Odpowiedź- NIE.
4. Pytanie – czy zamawiający dopuści zaoferowanie stołu op. z materacami wykonanymi w formie odlewów, które montowane są do blatu na klipsy? Proponowane rozwiązanie w zdecydowany sposób ułatwia mycie i dezynfekcję blatu stołu jak w przypadku materacy montowanych za pomocą rzepów.
Odpowiedź-TAK.
5. Pytanie – czy zamawiający dopuści zaoferowanie stołu op. który posiada zakres regulacji blatu bez materacy w zakresie 690-990 mm, który to parametr nieznacznie różni się od opisanego?
Odpowiedź-NIE.
6. Pytanie – czy zamawiający dopuści zaoferowanie stołu op. który posiada zakres regulacji podnóżków w zakresie -90 do + 30 stopni co jest parametrem lepszym od wymaganego?
Odpowiedź-TAK.
7. Pytanie -czy zamawiający dopuści zaoferowanie stołu op. który stanowi zakres regulacji podgłówka w zakresie – 45 do 30 stopni co jest parametrem lepszym od wymaganego?
Odpowiedź-NIE.
8. Pytanie – czy zamawiający dopuści zaoferowanie stołu operacyjnego w którym zakres regulacji oparcia pleców wynosi – 45 do + 75 stopni co jest parametrem lepszym od wymaganego?
Odpowiedź-NIE.
9. Pytanie – czy zamawiający dopuści zaoferowanie stołu op. posiadającego zintegrowane wypiętrzenie klatki piersiowej w zakresie 1:1 lub 1:2 długości segmentu?
Odpowiedź-NIE.
Stoły operacyjne -Pakiet nr 4- 2 szt.
1. Pytanie – czy zamawiający dopusci stół op. z regulacją wypiętrzana nerkowo- mostkowego w zakresie do 100mm?
Odpowiedź-NIE.
2. Pytanie – czy zamawiający dopuści stół op. z możliwością ułożenia pacjenta o wadze do 180 kg?
Odpowiedź- Zgodnie ze specyfikacją.
3. Pytanie -czy zamawiający dopuści stół op. z materacami mocowanymi za pomocą trwałych klipsów?
Odpowiedź-TAK.
4. Pytanie – czy zamawiający dopuści stół op. z większym zakresem regulacji podnóżka?
Odpowiedź-NIE.
5. Pytanie – czy zamawiający dopuści stół op. z regulacją podgłówka w zakresie od -45° do +20°?
Odpowiedź-NIE.
6. Pytanie – czy zamawiający dopuści stół ope. z regulacją oparcia pleców w zakresie od -50° do +70°?
Odpowiedź-NIE.
7. Pytanie – czy zamawiający wyrazi zgodę i wydłuży termin realizacji zamówienia do maksymalnie 6 tygodni od dnia podpisania umowy?
Odpowiedź- NIE.
8. Pytanie – czy zamawiający wyrazi zgodę i przedłuży cza reakcji serwisu z max 12h na 48h?
Odpowiedź- NIE.
PAKIET NR 5 Sterylizator parowy.
1. Pytanie – dotyczy pkt. 7- czy zamawiający wymaga aby sterylizator parowy pozwalał na sterylizację w jednym wsadzie 4 standardowych koszy sterylizacyjnych 1 STE zgodnych z PN EN 285?
Odpowiedź- TAK.
2. Pytanie – dotyczy pkt. 26 – czy pod pojęciem kosz wsadowy kryje się wózek wsadowy do komory na kółkach ułatwiający załadunek i rozładunek, o pojemności wózka pozwalającej na sterylizację 4 koszy 1 STE o wymiarach zgodnych z PN EN 285 mm na dwóch poziomach wózka?
Odpowiedź- TAK.
3. Pytanie 3 – Czy wózek transportowy ma być kotwiczony do sterylizatora w celu załadunku i rozładunku wózka wsadowego na wózek transportowy, czy też umieszczanie koszy w komorze ma odbywać się ręcznie?
Odpowiedź- Wóżek transportowy ma być kotwiczony do sterylizatora w celu załadunku i rozładunku wózka wsadowego na wózek transportowy.
4.Pytanie 4 – dotyczy pkt. 26- czy wymiary wymaganych koszy 1 STE oraz ½ STE mają być zgodne z wymiarami jednostki sterylizacyjnej określonej w PN EN 285?
Odpowiedź- Zamawiający wymaga koszy 1 STE- 4 szt., które mają być zgodne z wymiarami jednostki sterylizacyjnej określonej w PN EN 285.
5.Pytanie 5- dotyczy pkt. 17- czy panel sterowania ma posiadać panel dotykowy zarówno po stronie załadowczej jak i rozładowczej?
Odpowiedź- TAK.
6.Pytanie 6- dotyczy pkt. 13- czy zamawiający dopuści aby otwieranie i zamykanie drzwi odbywało się poprzez panel sterowania za pomocą naciśnięcia jednego pola na panelu sterowania?
Odpowiedź- TAK.
7.Pytanie 7 – dotyczy pkt. 9- czy zamawiający dopuści sterylizator z uszczelką o innym rozprężaniu niż parą jeśli wiąże się z tym wydłużenie żywotności uszczelki do 3000 cykli?
Odpowiedź- TAK.
8.Pytanie – dotyczy pkt. 5- czy wytwornica pary ma być wyposażona w system degazacji wody podawanej do wytwornicy pary oraz funkcję automatycznego odmulania wytwornicy pary?
Odpowiedź- TAK. Wymagany system degazacji wody poprzez podgrzewanie oraz automatyczne odmulanie wytwornicy pary. Wytwornica oraz jej osprzęt wykonane ze stali kwasoodpornej.
9.Pytanie – dotyczy pkt. 8- czy zamawiający dopuści sterylizator bez płaszcza grzewczego komory sterylizacyjnej?
Odpowiedź- Wymaga się sterylizatora z prostopadłościenną komorą sterylizacyjną o płaszczu komory pełnym lub żebrowanym pierścieniowym. Wykonanie stal kwasoodporna.
10. Pytanie – dotyczy pkt. 13- czy zamawiający dopuści sterylizator z drzwiami o przesuwie ręcznym?
Odpowiedź-Wymaga się drzwi komory sterylizacyjnej wyposażonych w przeciwwagę. Drzwi komory automatyczne o napędzie elektrycznym. Wysokość załadowcza komory po otwarciu drzwi maksymalnie 790 mm.
11. Pytanie – dotyczy pkt. 14- czy zamawiający dopuści sterylizator w którym osłona przeciw oparzeniowa wykonana jest ze stali nierdzewnej?
Odpowiedź- TAK.
12. Pytanie – dotyczy pkt. 21- czy zamawiający dopuści urządzenie w którym podtrzymanie parametrów procesu odbywa się zgodnie z wymaganiami normy PN EN 285?
Odpowiedź- TAK.
14. Pytanie – czy zamawiajacy wymaga, aby orurowanie sterylizatora doprowadzające media w tym aparatura kontrolno pomiarowa sterylizatora połączona była za pomocą orurowania ze stali kwasoodpornej?
Odpowiedź- Wymaga się całości orurowania mającego kontakt z parą w wykonaniu ze stali kwasoodpornej jako połączenia sztywne (nie dopuszcza się połączeń elastycznych oraz teflonowych).
15. Pytanie – dotyczy pkt. 7- czy zamawiający dopuści komorę o pojemności 400 litrów?
Odpowiedź- Wymaga się sterylizatora o pojemności komory maksymalnie 300 litrów. Komora musi umożliwiać sterylizację 4 koszy o pojemności 1 STE o wymiarze zgodnym z PN EN 285.
Pakiet nr 4 – stół operacyjny – 1 szt.
1. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny z blatem w konfiguracji: segment głowy, segment piersiowy z wypiętrzeniem klatki piersiowej dzielony w proporcji 1/3 bez możliwości zmiany położenia wypiętrzenia w zakresie 1/3 lub 2/3 długości segmentu, segment lędźwiowy i segment nożny dzielony?
Odpowiedź- NIE.
2. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny o długości 2100 mm? Oferowany parametr nieznacznie odbiega od wymaganego, co nie pogorszy walorów użytkowych wyrobu.
Odpowiedź- TAK.
3. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny z kolumną pokrytą panelami ze stali nierdzewnej oraz silikonową osłoną przegubu?
Odpowiedź- TAK.
4. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny z podstawą jezdną w kształcie litery „T” pokrytą panelami ze stali nierdzewnej, ułatwiającą personelowi medycznemu dostęp do pacjenta, łatwą do dezynfekcji?
Odpowiedź – NIE.
5. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny z podstawą w kształcie litery T bez możliwości wsunięcia pod nią stóp operatora?
Odpowiedź- NIE.
6. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny z sekcją pleców wyposażoną tylko w wypiętrzenie mostkowe bez możliwości zmiany pozycji?
Odpowiedź- NIE.
7. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny z podstawą jezdną wyposażoną w trzy pojedyncze kółka oraz blokadą jazdy realizowaną poprzez cztery wysuwane stopki?
Odpowiedź- NIE.
8. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny z podstawą wyposażoną w cztery duże podwójne koła?
Odpowiedź- TAK.
9. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny z hydraulicznym systemem regulacji wysokości blatu, regulacją przechyłów bocznych ręczną poprzez mechanizm korbowy oraz regulacją przechyłów wzdłużnych realizowaną za pomocą sprężyn gazowych z blokadą, bez selektora funkcji, gdyż nie jest to w tym przypadku wymagane?
Odpowiedź- NIE.
10. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny z demontowanymi materacami o właściwościach bakterio i grzybobójczych bez właściwości przeciwodleżynowych?
Odpowiedź- TAK.
11. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny z demontowanymi materacami mocowanymi do blatu stołu poprzez zaczepy kołkowe, które w przeciwieństwie do mocowania za pomocą rzepów pozwalają na przeprowadzenia właściwej dezynfekcji?
Odpowiedź- TAK.
12. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny z materacami demontowanymi, mocowanymi za pomocą kołków zaczepowych z nakładkami żelowymi o właściwościach przeciwodleżynowych?
Odpowiedź- NIE.
13. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny bez możliwości poszerzenia blatu poprzez dołożenie dodatkowych segmentów bocznych?
Odpowiedź- NIE.
14. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny z regulacją wysokości blatu bez materaca od 700 do 950 mm?
Odpowiedź- NIE.
15. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny z regulacją podnóżków w zakresie od -90 stopni do +20 stopni?
Odpowiedź- TAK.
Pakiet nr 4 – stół operacyjny – 1 szt. / nr 2
1. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny o długości 2100 mm? Oferowany parametr nieznacznie odbiega od wymaganego, co nie pogorszy walorów użytkowych wyrobu.
Odpowiedź- TAK.
2. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny z kolumną pokrytą panelami ze stali nierdzewnej oraz silikonową osłoną przegubu?
Odpowiedź- TAK.
3. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny z podstawą jezdną w kształcie litery „T” pokrytą panelami ze stali nierdzewnej, ułatwiającą personelowi medycznemu dostęp do pacjenta, łatwą do dezynfekcji?
Odpowiedź- NIE.
4. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny z podstawą w kształcie litery T bez możliwości wsunięcia pod nią stóp operatora?
Odpowiedź- NIE.
5. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny z podstawą wyposażoną w cztery duże podwójne koła?
Odpowiedź- TAK.
6. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny z hydraulicznym systemem regulacji wysokości blatu, regulacją przechyłów bocznych ręczną poprzez mechanizm korbowy oraz regulacją przechyłów wzdłużnych realizowaną za pomocą sprężyn gazowych z blokadą, bez selektora funkcji, gdyż nie jest to w tym przypadku wymagane?
Odpowiedź- NIE.
7. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny z demontowanymi materacami o właściwościach bakterio i grzybobójczych bez właściwości przeciwodleżynowych?
Odpowiedź- TAK.
8. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny z demontowanymi materacami mocowanymi do blatu stołu poprzez zaczepy kołkowe, które w przeciwieństwie do mocowania za pomocą rzepów pozwalają na przeprowadzenia właściwej dezynfekcji?
Odpowiedź- TAK.
9. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny z materacami demontowanymi, mocowanymi za pomocą kołków zaczepowych z nakładkami żelowymi o właściwościach przeciwodleżynowych?
Odpowiedź- NIE.
10. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny bez możliwości poszerzenia blatu poprzez dołożenie dodatkowych segmentów bocznych?
Odpowiedź- NIE.
11. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny z regulacją wysokości blatu bez materaca od 700 do 950 mm?
Odpowiedź- NIE.
12. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny z regulacją podnóżków w zakresie od -90 stopni do +20 stopni?
Odpowiedź- TAK.
Pytania do SIWZ – warunki gwarancji
13.Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zwiększenie czasu na reakcję serwisu z 12 godzin na 24 godziny?
Odpowiedź- NIE.
14. Czy zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie kardiotokografów wyposażonych w wózki jezdne?
Odpowiedź- Dopuszczamy.