Dotyczy: przetargu nieograniczonego nr 7/2022 na dostawę: „ leków do apteki Szpitala Powiatowego w Pyrzycach”.

Pyrzyce, dnia 6.07.2022 r.

Szpital Powiatowy w Pyrzycach informuje, że wpłynęły zapytania dotyczące ww postępowania. W związku z powyższym udzielamy następujących odpowiedzi:

Pakiet 3, pozycja 2

Czy Zamawiający dopuści wycenę za opakowanie handlowe a’100szt z przeliczeniem podanych ilości?

Odpowiedź- Tak dopuszcza.

Pakiet 3, pozycja 6

Czy Zamawiający dopuści plaster na tkaninie pakowany a’12sztuk, z przeliczeniem zamawianej ilości?

Pakiet 3, pozycja 7

Czy Zamawiający dopuści plaster na tkaninie pakowany a’6sztuk, z przeliczeniem zamawianej ilości?

Pakiet 3, pozycja 8

Czy Zamawiający dopuści hipoalergiczny przezroczysty przylepiec pakowany a’6sztuk, z przeliczeniem zamawianej ilości?

Pakiet 3, pozycja 9

Czy Zamawiający dopuści hipoalergiczny przezroczysty przylepiec pakowany a’12sztuk, z przeliczeniem zamawianej ilości?

Pakiet 3, pozycja 10

Czy Zamawiający dopuści hipoalergiczny przezroczysty przylepiec pakowany a’24sztuki, z przeliczeniem zamawianej ilości?

Pakiet 3, pozycja 11

Czy Zamawiający dopuści plaster na włókninie pakowany a’12sztuk, z przeliczeniem zamawianej ilości?

Pakiet 3, pozycja 13

Czy Zamawiający dopuści paski do zamykania ran w rozmiarze 13mmx100mm zamiast 12mmx100mm?

Odpowiedź – Tak, dopuszcza.

Pakiet 3, pozycja 23, 27

Czy Zamawiający dopuści przylepiec ze sztucznego jedwabiu pakowany a’6sztuk, z przeliczeniem zamawianej ilości?

Pakiet 3, pozycja 31

Czy Zamawiający dopuści wycenę za opakowanie handlowe a’30szt z przeliczeniem podanych ilości?

Pakiet 3, pozycja 32-33

Czy Zamawiający dopuści wycenę za opakowanie handlowe a’50szt z przeliczeniem podanych ilości?

Pakiet 6, pozycja 1-3

Czy Zamawiający zgodzi się na wydzielenie pozycji 1-3 (pieluchomajtki i podkłady chłonne) do osobnego zadania jako osobnej grupy asortymentowej. Państwa zgoda zwiększy konkurencyjność postępowania umożliwiając złożenie ofert większej liczbie wykonawców co pozwoli Państwu na lepszy wybór oferty najkorzystniejszej.

Odpowiedź-NIE, zgodnie z zapisami SWZ.

Pakiet 6, pozycja 1-2

Czy Zamawiający dopuści pieluchomajtki pakowane a’15szt z przeliczeniem zamawianych ilości?

Odpowiedź- Tak, jeżeli są zgodne z podanymi parametrami i opisem w SWZ.

Pakiet 6, pozycja 3

Czy Zamawiający dopuści podkład chłonny pakowany a’25szt z przeliczeniem zamawianych ilości?

Odpowiedź- Tak, jeśli jest zgodny z podanymi parametrami i opisem w swz.

Pakiet 6, pozycja 7

Czy Zamawiający dopuści podkład podgipsowy pakowany a’12szt z przeliczeniem zamawianych ilości?

Pakiet 6, pozycja 8-9

Czy Zamawiający dopuści podkład podgipsowy pakowany a’6szt z przeliczeniem zamawianych ilości?

Pakiet 6, pozycja 14

Prosimy o doprecyzowanie jaką długość gazy ma na myśli Zamawiający? W kolumnie „nazwa materiału/leku” podano 200mb, a w kolumnie „opis dawki” podano 100mb.

Odpowiedź- 200 mb.

Pakiet 6, pozycja 14

Czy Zamawiający dopuści gazę 90cm x 100mb z ewentualnym przeliczeniem podanych ilości w zależności od odpowiedzi na pytanie wyżej.

Odpowiedź- Tak, dopuszcza.

Poniższe pytania dotyczą opisu przedmiotu zamówienia w Pakiecie 1 poz. 10 w przedmiotowym postępowaniu:

1. Czy w Pakiecie 1 poz. 10 Zamawiający dopuści zaoferowanie produktu LactoDr, zawierającego 6 mld CFU bakterii Lactobacillus rhamnosus GG ATCC53103 w stężeniu 6 mld CFU/ kaps? Skład oferowanego produktu został potwierdzony w niezależnym badaniu wykonanym w Narodowym Instytucie Leków. Produkt konfekcjonowany w opakowaniach x 20 lub x 30 kapsułek (prosimy o możliwość przeliczenia na odpowiednią liczbę opakowań i zaokrąglenia uzyskanego wyniku w górę).

Odpowiedź- zgodnie z zapisami SWZ. Proponowany produkt musi być zarejestrowany jako lek.

Poniższe pytania dotyczą opisu przedmiotu zamówienia w Pakiecie 1 poz. 46 i 47 w przedmiotowym postępowaniu:

1. Czy w Zadaniu nr 1 poz. 46 i 47 Zamawiający dopuści zaoferowanie produktu EnteroDr., również zawierającego 250 mg liofilizowanych drożdżaków Saccharomyces boulardii / kaps.? Produkt konfekcjonowany w opakowaniach x 20 kapsułek (prosimy o możliwość przeliczenia kapsułek na odpowiednią liczbę opakowań). Zawartość Saccharomyces boulardii w oferowanym produkcie została potwierdzona w niezależnym badaniu wykonanym w Narodowym Instytucie Leków. Produkt nie zawiera laktozy i może być podawany osobom z nietolerancją laktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy i niedoborem laktazy.

Odpowiedź- pozycja 46 – zamawiający dopuszcza, pozycja 47 – zgodnie z zapisami SWZ – postać leku musi być w saszetkach.

Dotyczy paragraf 4 ust. 2 projektowanych postanowień umowy prosimy o dopisanie: „ … jednak na okres nie dłuższy niż 6 miesięcy.:

Odpowiedź- Nie, zgodnie z udzieloną odpowiedzią z dnia 29.06.2022 r.

Do paragrafu 5 ust. 5 projektowanych postanowień umowy umowy prosimy o dopisanie:”… Dostawy produktów z krótszym terminem ważności są możliwe w wyjątkowych przypadkach i do ich rea;izacji każdorazowo konieczna jest zgoda Zamawiającego.”

Czy w przypadku podwyższenia urzędowej ceny zbytu nabywanego produktu Zamawiający wyrazi zgodę na zmianę cen na wyższe, zgodnie z art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 12 maja 2011 o refundacji leków (…)?

Czy zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie w pakiecie nr 11 albuminę ludzką 20% (200g/l) roztwór do infuzji, produkt Flexbumin 200 g/l w opakowaniu typu worek o pojemności 100 ml?

Odpowiedź – TAK.