Dotyczy: postępowania w trybie podstawowym nr 13/22 na serwisowanie oraz naprawę sprzętu medycznego.

Pyrzyce, dnia 29.08.2022 r.

1. Pytanie nr 1 – w nawiązaniu do udzielonych odpowiedzi, zwracam się z prośbą o udzielenie odp pytanie:
    Czy Zamawiający będzie wymagał aby osoby oddelegowane do realizacji zamówienia były przeszkolone przez producenta aparatu? Wyjaśniamy, że wszystkie Aparaty RTG emitują promieniowanie jonizujące, które jest niebezpieczne dla pacjenta i operatora, a w szczególności aparaty śródzabiegowe RTG gdzie operator w trakcie zabiegu jest stale narażony na działanie promieniowania jonizującego. Dlatego zgodnie z zaleceniami producenta oraz wymaganiami Ustawy o Wyrobach Medycznych wskazane jest aby Wykonawca dysponował osobami przeszkolonymi przez producenta danego aparatu.
    Jednocześnie wskazujemy iż kwestia osób dedykowanych do realizacji zamówienia istotnego z punktu widzenia bezpieczeństwa i zdrowia publicznego zamówienia jest kwestią kluczową, dlatego też wnosimy o rozważenie zmodyfikowania warunków udziału w postępowaniu poprzez nałożenie na wykonawców obowiązku posiadania certyfikatów odbytych przez inżynierów szkoleń organizowanych przez producenta.

Odpowiedź- zgodnie z zapisami SWZ.