Dotyczy: postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego nr 4/2023 na zakup aparatury diagnostycznej i modernizacja pomieszczeń w Szpitalu Powiatowym w Pyrzycach.

Pyrzyce, dnia 22.02.2023 r.

pakiet_nr_5___monitor_z_analizatorem_parametrów_parametry_techniczne

Punkt 1

Czy Zamawiający dopuści do postępowania nowoczesny kardiomonitor o konstrukcji modułowej?

Punkt 38

Czy Zamawiający przyzna 10 punktów za funkcję „Standby” bez możliwości wyświetlania na ekranie dużego zegara pokazującego aktualny czas?

Punkt 26

Czy Zamawiający dopuści do postępowania nowoczesny kardiomonitor z możliwością pomiaru CO2 tylko w strumieniu bocznym dla pacjentów zaintubowanych i niezaintubowanych?

Punkt 10

Czy Zamawiający może określić z jakiego respiratora mają być wyświetlane dane na ekranie zaoferowanego kardiomonitora?

Odpowiedź- Do aparatu do znieczulenia ALYS 2000.

Punkt 2

Czy Zamawiający dopuści do postępowania nowoczesny kardiomonitor z możliwością wygodnego sterowania kardiomonitorem za pomocą minimum ekranu dotykowego i przycisków funkcyjnych w języku polskim?

Punkt 1

Czy Zamawiający dopuści do postępowania nowoczesny kardiomonitor o konstrukcji kompaktowo-modułowej?

Odpowiedź- Dopuszcza.

Punkt 19

Czy Zamawiający dopuści do postępowania nowoczesny kardiomonitor wyposażony w pomiar SpO2 algorytmem natywnym producenta z możliwością stosowania czujników z oferty firmy Nellcor?

Punkt 28

Czy Zamawiający będzie wymagał wyposażenia zaoferowanego kardiomonitora w pomiar rzutu serca metodą termodylucji?

Punkt 5

Czy Zamawiający dopuści do postępowania nowoczesny kardiomonitor wyposażony w możliwość wyświetlania minimum siedmiu krzywych dynamicznych na ekranie?

Punkt 22

Czy Zamawiający dopuści do postępowania nowoczesny kardiomonitor wyposażony w możliwość jednoczesnego pomiaru minimum dwóch ciśnień inwazyjnych?

Punkt 18

Czy Zamawiający dopuści do postępowania nowoczesny kardiomonitor wyposażony w możliwość monitorowania arytmii z rozpoznawaniem przynajmniej 12 różnych arytmii?

Punkt 10

Czy Zamawiający dopuści do postępowania nowoczesny kardiomonitor niewyposażony w możliwość wyświetlania danych z respiratora: wartości liczbowych, krzywych dynamicznych i pętli oddechowych, łącznie z sygnalizacją alarmów?

Punkt 7

Czy Zamawiający dopuści do postępowania nowoczesny kardiomonitor wyposażony w możliwość zapisu trendów z minimum 168 godzin z rozdzielczością minimalną 5 sekund?

Punkt 3

Czy Zamawiający dopuści do postępowania nowoczesny kardiomonitor wyposażony w akumulator dostępny do wymiany przez użytkownika, pozwalający na nieprzerwaną pracę urządzenia do 5 godzin pracy?

Odpowiedź – min. 5 godzin.

Pakiet nr 5 – Monitor z analizatorem parametrów

Pytanie nr 1 – pkt 3

Czy Zamawiający dopuści kardiomonitor wyposażony w zintegrowany uchwyt do przenoszenia, ale bez możliwości zawieszenia na ramie łóżka? Zgodnie z punktem 13 Wymagań Ogólnych monitor ma być zamocowany na stałe na stanowisku OIT więc możliwość zawieszenia na ramie łóżka nie ma znaczenia użytkowego.

Pytanie nr 2 – pkt 10

Czy Zamawiający dopuści kardiomonitor bez wyświetlania danych z respiratorów? Każdy respirator ma wbudowany własny, duży i czytelny ekran, zazwyczaj dotykowy do obsługi i wyświetlania danych z respiratora. Ich powielanie na kardiomonitorze z ekranem 12’’ znacząco ograniczy widoczność mierzonych przez monitor parametrów. Dodatkowo podłączenie monitora do respiratora i odwrotnie wymaga zakupu dodatkowych elementów/modułów/kabli itd. a poza tym ogranicza możliwość użycia monitorów i respiratorów od różnych producentów.

Odpowiedź- Dopuszcza.

Pytanie nr 3 – pkt 12

Czy Zamawiający dopuści kardiomonitor bez wbudowanej drukarki termicznej, ale z możliwością rozbudowy o drukarkę termiczną oraz obsługujący zewnętrzne drukarki biurowe A4 oraz wyposażony w pojemną pamięć danych pacjenta – 240h trendów wszystkich mierzonych parametrów, 48h krzywych dynamicznych, 1200 wyników pomiarów NIBP, 500 zdarzeń alarmowych z możliwością wydruku na dowolnej drukarce, również USB?

Odpowiedź – Zgodnie z zapisami SWZ.

Pytanie nr 4 – pkt 19

Czy Zamawiający dopuści kardiomonitor wyposażony w natywny algorytm pomiaru saturacji z zakresem pomiaru od 25 do 300 /min i dokładnością pomiaru lepszą niż Nellcor (+/- 2bpm vs +/-3bpm) oraz z redukcją artefaktów ruchowych i alarmem desaturacji z możliwością stosowania dedykowanych czujników (napalcowych, klipsowych, sylikonowych, na ucho itd.) za pomocą kabla łączącego?

Pytanie nr 5 – pkt 26

Czy Zamawiający dopuści kardiomonitor wyposażony w jednoczesny pomiar dwóch ciśnień inwazyjnych z możliwość przypisania do poszczególnych torów pomiarowych inwazyjnego pomiaru ciśnienia nazw powiązanych z miejscem pomiaru, w tym ciśnienia tętniczego, ciśnienia w tętnicy płucnej, ośrodkowego ciśnienia żylnego i ciśnienia śródczaszkowego? Jest to optymalne i najczęściej używane rozwiązanie, jeśli chodzi o pomiar ciśnienia inwazyjnego na OIT (zgodnie z punktem 13 Wymagań Ogólnych).