Dotyczy: postępowania przetargowego nr 10/2023 na dostawę leków do Apteki Szpitala Powiatowego w Pyrzycach.

Pyrzyce, dnia 08.08.2023 r.

Pytanie 1

Czy Zamawiający wydzieli do osobnego Pakietu produkt z Pakietu 9 poz. 6 i czy dopuści:

Gaziki do dezynfekcji skóry wykonane z wysokogatunkowej włókniny będącej mieszanką celulozy, poliestru i wiskozy o gramaturze 70g/m2, nasączone 70% alkoholem izopropylowym i 0.5% glukonianem chlorheksydyny, rozmiar złożonego gazika 4×4,5cm, a rozłożonego 12×12,5cm, czterokrotnie złożone, 9 warstw, pakowane pojedynczo w saszetki, 100szt. saszetek w opakowaniu zbiorczym- kartoniku, wyrób medyczny klasy I, spektrum B, F w czasie do 15 sekund?

Odpowiedź- Zgodnie z zapisami SWZ.

Pytanie 2

Dotyczy umowy- prosimy do paragrafu 6 dopisać na końcu ustęp 5 o treści:

Kary umowne jakie może naliczyć Zamawiający w związku z opóźnieniem w realizacji zamówienia mogą być zastosowane tylko w przypadku, gdy Zamawiający nie posiada aktualnie zaległości w płatnościach na rzecz Wykonawcy starszych niż 14 dni od upływu pierwotnego terminu płatności. Wznowiony bieg terminu realizacji zamówienia, po którego przekroczeniu Zamawiający może naliczać kary umowne następuje od dnia zaksięgowania zaległych środków na koncie Wykonawcy.

lub

o dopisanie na końcu paragrafu 6 ustęp 5 o treści:

„W przypadku niedotrzymania przez Zamawiającego terminu zapłaty faktury za dostarczony towar, Wykonawcy przysługuje prawo naliczania odsetek ustawowych i równocześnie przysługuje mu prawo naliczania kar umownych w wysokości 2% wartości brutto z faktury za każdy dzień zwłoki w płatności przy zwłoce do 14 dni, jednak nie więcej niż 20% wartości brutto tejże faktury, a przy zwłoce w płatności powyżej 14 dni 2% wartości brutto z faktury za każdy dzień zwłoki aż do momentu uregulowania płatności.

lub

Prosimy o zmniejszenie kar umownych, którym podlegać ma Wykonawca. W obecnej sytuacji chronione są głównie interesy Zamawiającego. Prosimy o wprowadzenie zapisów chroniących interesy Wykonawcy, równoważnie do tych chroniących interesy Zamawiającego.

Odpowiedź- Zamawiający nie wyraża zgody na zaproponowane zmiany dotyczące § 6 ust. 5. Interesy Wykonawcy są zabezpieczone poprzez możliwość dochodzenia należności z tytułu odsetek od transakcji handlowych oraz zwrotu kosztów odzyskiwania należności.