Dotyczy: postępowania na dostawę asortymentu medycznego jednorazowego użytku, w ramach postępowania 17/23

Pyrzyce, dnia 24.10.2023 r.

Pakiet 1, pozycja 20 – Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie serwety w rozmiarze 75x90cm?

Odpowiedź- Dopuszcza.

Pakiet 1, pozycja 20 – Czy Zamawiający oczekuje wyceny za serwetę z otworem przylepnym?

Odpowiedź- Dopuszcza wycenę za serwetę z otworem przylepnym.

Pakiet 1, pozycja 21 – Czy Zamawiający podając ilość sztuk „70/100” ma na myśli 70 opakowań ochraniaczy pakowanych a’100szt.? Prosimy o doprecyzowanie.

Pakiet 1, pozycja 36 – Czy Zamawiający dopuści podkład chłonny na stół operacyjny w rozmiarze 100 x 225cm z wkładem chłonnym 50 x 208cm ±2,5 cm; wykonany z pięciu warstw tj. włókniny polipropylenowej, warstwy celulozowej, pulpy celulozowej z superabsorbentem SAP, warstwy celulozowej, niebieskiej folii PE. Chłonność 3820,18 ml?

Pakiet 1, pozycja 36 – Czy Zamawiający dopuści podkład z możliwością przenoszenia pacjenta do 150 kg, z wkładem chłonnym zawierającym superabsorbent, umożliwiający trwałe zatrzymanie płynu w rdzeniu, w rozmiarze 210×80 cm (wkład chłonny 200×60), w kolorze białym; przyjazny dla skóry, z gładkim wkładem chłonnym, pokryty włókniną PP, wzmocniony co umożliwia przenoszenie pacjenta do 150 kg. Chłonność min. 1,5 litra. Zapewnia trwałe zatrzymanie bakterii, w tym MRSA, E.Coli, redukuje zapach. Pokryty hydrofilną włókniną o gramaturze 15g/m² na całej powierzchni. Wkład chłonny o gramaturze 126g/m² z superabsorbentem. Warstwa spodnia o gramaturze 70g/m² wykonana z włókniny polipropylenowej wzmocnionej foli.

Odpowiedź- Zgodnie z zapisami SWZ.

Pakiet 1, pozycja 1 – Czy Zamawiający oczekuje stazy automatycznej czy bezlateksowej?

Odpowiedź- Zamawiający oczekuje stazy bezlateksowej.

Pakiet 1, pozycja 2 – Czy Zamawiający dopuści elektrody o średnicy 48mm?

Pakiet 1, pozycja 8 – Czy Zamawiający dopuści wycenę za op.a’50szt. z odpowiednim przeliczeniem zamawianej ilości?

Pakiet 1, pozycja 12 – Czy Zamawiający dopuści wycenę za op.a’90szt. z odpowiednim przeliczeniem ilości i zaokrągleniem do pełnego opakowania?

Pakiet 1, pozycja 23 – Czy Zamawiający dopuści strzykawki z nadrukiem w kolorze czarnym?

Odpowiedź- zgodnie z zapisami SWZ.

Pakiet 1, pozycja 23 – Czy Zamawiający dopuści strzykawki ze średnicą uchwytu tłoka 30,9mm?

Odpowiedź- Zgodnie z zapisami SWZ.

Pakiet 1, pozycja 30 – Czy Zamawiający dopuści przyrządy o parametrach:

wykonany z wysokiej jakości materiałów, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, co gwarantuje bardzo wysoką jakość i bezawaryjne, zgodne z przeznaczeniem użytkowanie

dwukanałowy, czteropłaszczyznowy ostry kolec komory kroplowej ze zmatowioną powierzchnią, gwarantujący szczelne i pewne połączenie z pojemnikami z płynami

odpowietrznik z filtrem przeciwbakteryjnym oraz zamykaną kolorową (niebieską) klapką

elastyczna komora kroplowa o wielkości 6cm zaopatrzona w dodatkowe skrzydełka dociskowe ułatwiające wkłucie w pojemniki z płynami

kroplomierz komory 20 kropli = 1 ml ± 0,1 ml;

filtr zabezpieczający przed większymi cząsteczkami o wielkości oczek 15 μm

miękki elastyczny dren o długości 150 cm lub 180 cm z zakończeniem luer-lock

precyzyjny, w pełni bezpieczny zacisk rolkowy wyposażony w pochewkę na igłę biorczą i zaczep na dren do podwieszenia

na zacisku rolkowym umieszczona nazwa producenta

oba końce przyrządu zabezpieczone dodatkowo ochronnymi kapturkami

wyrób dostępny również w wersji bez ftalanów

jednorazowego użytku

niepirogenny, nietoksyczny

nie zawiera lateksu

sterylizowany tlenkiem etylenu

termin ważności: 5 lat

opakowanie jednostkowe typu folia-papier z kolorowym kodem (niebieskim) identyfikującym rodzaj przyrządu?

Odpowiedź- Zgodnie z zapisami SWZ.

Pakiet 1, pozycja 31 – Czy Zamawiający dopuści przyrządy o parametrach:

wykonany z wysokiej jakości bezlateksowych materiałów, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii co gwarantuje bardzo wysoką jakość i bezawaryjne, zgodne z przeznaczeniem użytkowanie

dwukanałowy, czteropłaszczyznowy ostry kolec komory kroplowej ze zmatowioną powierzchnią, gwarantuje szczelne i pewne połączenie z pojemnikami/workami

odpowietrznik z filtrem przeciwbakteryjnym oraz zamykaną kolorową (czerwoną) klapką

elastyczna komora kroplowa

kroplomierz komory 20 kropli = 1ml +/- 0.1ml

specjalny filtr do krwi o dużej powierzchni, wielkości oczek 200μm

miękki elastyczny dren o długości min. 150cm

uniwersalne zakończenie drenu luer-lock

na zacisku rolkowym umieszczona nazwa producenta

oba końce przyrządu zabezpieczone dodatkowo ochronnymi kapturkami

jednorazowego użytku

niepirogenny, nietoksyczny

dostępny w wersji bez ftalanów

sterylizowany tlenkiem etylenu

termin ważności: 5 lat

opakowanie jednostkowe typu folia-papier z kolorowym kodem (czerwonym) identyfikującym rodzaj przyrząd?

Odpowiedź- Zgodnie z zapisami SWZ.

Pakiet 1, pozycja 30 – Czy Zamawiający dopuści przyrząd do przetaczania płynów wykonany z medycznego PVC wolnego od ftalanów?

Odpowiedź- Zgodnie z zapisami SWZ.

Pakiet 1, pozycja 31 – Czy Zamawiający dopuści przyrząd do przetaczania krwi wykonany z medycznego PVC wolnego od ftalanów?

Odpowiedź- Zgodnie z zapisami SWZ.

Pakiet 1, pozycja 32 – Czy Zamawiający dopuści strzykawki bursztynowe z czarnym nadrukiem na strzykawce, o średnicy tłoka 30,9mm,

Odpowiedź- Zgodnie z zapisami SWZ.

Pakiet 1, pozycja 33 – Czy Zamawiający dopuści worki regulowane od 10-70 lub 15-50mm?

Odpowiedź- Dopuszcza.

Pakiet 1, pozycja 34– Czy Zamawiający dopuści wycenę za op.a’50szt. z odpowiednim przeliczeniem zamawianej ilości?

Pakiet 1, pozycja 35– Czy Zamawiający dopuści wycenę za op.a’144szt. z odpowiednim przeliczeniem zamawianej ilości?