Dotyczy: postępowania przetargowego nr 4/2012

Szpital Powiatowy z siedzibą w Pyrzycach informuje, że wpłynęły zapytania ze strony Wykonawców dotyczące ww postępowania. W związku z powyższym udzielamy następujących odpowiedzi:

1. Pytanie – czy zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie w pakiecie 4 pozycja 7 produktu leczniczego PROPOFOL 1%, emulsja do wstrzykiwań i infuzji 0,2g/20ml w ampułkach zawierającego emulsję MCT/LCT, który posiada w charakterystyce produktu leczniczego zapis o możliwości stosowania u dzieci od 1 miesiąca życia ponadto zastosowanie emulsji tłuszczowej MCT/LCT zmniejsza uczucie bólu w trakcie podawania pacjentowi?

Odpowiedź- zamawiający nie wyraża zgody, ponieważ PROPOFOL 1% znajduje się w innym przetargu.

2. Pytanie – pakiet nr 7- czy zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie w pakiecie nr 7 w pozycjach nr 1,2,3,4,5,7,8,9,10,11,12,13,14,16,17,18 płynów równoważnych w opakowaniu typu worek z dwoma portami?

Odpowiedź-Zamawiający nie wyraża zgody, zgodnie z zapisami SIWZ.

3. Pytanie – pakiet nr 7 pozycja nr 9 i 10- czy zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie w pakiecie nr 7 w pozycjach nr 9 i 10 Mannitlu 15% odpowiednio o pojemnościach 100 i 250 ml w opakowaniu typ worek?

Odpowiedź-Zamawiający nie wyraża zgody ponieważ ww lek jest w innym przetargu.

4. Pytanie – pakiet nr 7 pozycja nr 15- czy zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie w pakiecie nr 7 w pozycji nr 15 płynu wieloelektrolitowego Plasmalyte 500 ml w opakowaniu typ worek?

Odpowiedź-Zamawiający nie wyraża zgody.

5. Pytanie – pakiet nr 7 pozycja nr 6- czy zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie w pakiecie nr 7 w pozycji nr 6 płynu równoważnego w opakowaniu typ butelka PE?

Odpowiedź-Zamawiający nie wyraża zgody.

6. Pytanie – pakiet nr 7 pozycja 21,23,24,25- czy zamawiający wyrazi zgodę na wydzielenie z pakietu nr 7 pozycji nr 21,23,24,25 do oddzielnego zadania?

Odpowiedź- Zamawiający nie wyraża zgody na wydzielenie ww pozycji w pakiecie nr 7 do oddzielnego zadania.

7. Pytanie – prosimy o wydzielenie z pakietu nr 5 cz. 2 poz. 13 (Imipenem) i utworzenie odrębnego zadania na ten lek? Czy zamawiający dopuszcza, aby tego leku nie powinno się stosować u dzieci poniżej 3 roku życia?

Odpowiedź- Zamawiający nie wyraża zgody na wydzielenie ww leku i utworzenie odrębnego pakietu. Brak oddziału dziecięcego- wiąże się z brakiem stosowania tego leku w naszym szpitalu.