Dotyczy: postepowania przetargowego nr 5/2012

1. Pytanie – prosimy o sprecyzowanie kodów odpadów w przedmiotowym zamówieniu oraz określenie ich ilości.

Odpowiedź- 180102- części ciała i organy oraz pojemniki na krew i konserwanty służące do jej przechowywania około 0,500 Mg (rocznie).
180103- odpady zawierające żywe drobnoustroje chorobotwórcze lub ich toksyny- około 19500 Mg (rocznie).

2. Pytanie – wymogi Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 30 lipca 2012 r. umożliwiają odbieranie odpadów co 72 godziny ( a w przypadku zapewnienia temperatury poniżej 10 st. C jeszcze rzadziej), natomiast w opisie przedmiotowego zamówienia żądacie Państwo odbioru odpadów cztery razy w tygodniu jak również przyjeżdżania po odbiór odpadów w ściśle określonych godzinach co ze względu na wysokie i ciągle zwiększające się koszty paliwa ma bezpośredni wpływ na zwiększenie ceny, dlatego zwracamy się z prośbą o złagodzenie tego wymogu, co pozwoliłoby Państwu drastycznie zmniejszyć koszty unieszkodliwiania odpadów medycznych.

Odpowiedź- Zamawiający wymaga odbioru odpadów medycznych zgodnie z zapisami w specyfikacji istotnych warunków zamówienia tj. cztery razy w tygodniu- poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek.

3. Pytanie – czy w związku z licznymi nieprawidłowościami, do których dochodzi na rynku gospodarowania odpadami medycznymi Zamawiający wymaga aby wszyscy oferenci biorący udział w postępowaniu załączyli ważne umowy z spalarniami- zgodnie z „zasadą bliskości” (art. 9 ustawy z dnia 27.04.2001 r. o odpadach) lub zakładami utylizacyjnymi, z treści których będzie wynikać, że są w stanie przekazać Państwu odpady do utylizacji. Ważne by załączone umowy nie posiadały żadnych zakreśleń czy retuszy, pod którymi często ukrywa się małe miesięczne limity czy dumping cenowy.

Odpowiedź- Zamawiający wymaga aby wszyscy oferencji biorący udział w postepowaniu załączyli ważne umowy z spalarniami zgodnie z zasadą bliskości lub zakładami utylizacyjnymi.

4. Pytanie – Prosimy o wprowadzenie wymogu wskazania przez oferentów miejsca utylizacji odpadów medycznych szpitalnych wraz z podaniem odległości mierzonej w km od siedziby Zamawiającego do zakładu utylizacyjnego.

Odpowiedź- Zamawiający wymaga wskazania przez oferentamiejsca utylizacji odpadów medycznych szpitalnych wraz z podaniem odległości mierzonej w km od siedziby zamawiającego do zakładu utylizacyjnego.

5.Pytanie – proszę o wyjaśnienie, czy w zakresie unieszkodliwiania odpadów Wykonawca może powierzyć część zamówienia podwykonawcy, czyli spalarni odpadów która posiada stosowne uprawnienia i z którą Wykonawca ma zawartą umowę na unieszkodliwianie odpadów.

Odpowiedź- Wykonawca może powierzyć część zamówienia podwykonawcy, czyli spalarni odpadów która posiada stosowne uprawnienia i z którą Wykonawca ma zawartą ważną umowę na unieszkodliwianie odpadów.

6. Pytanie – czy w związku z licznymi nieprawidłowościami, do których dochodzi na rynku gospodarowania odpadami medycznymi Zamawiający wymaga aby wszyscy oferenci biorący udział w postępowaniu załączyli decyzję Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na zbieranie zakaźnych odpadów medycznych.

Odpowiedź- Zamawiający wymaga, żeby wszyscy oferenci załączyli decyzję Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na zbieranie zakaźnych odapdów medycznych.