Dotyczy: przetarg nieograniczony na dostawę leków do apteki Szpitala Powiatowego w Pyrzycach – 14/2012

Szpital Powiatowy z siedzibą w Pyrzycach informuje, że wpłynęły zapytania ze strony Wykonawców dotyczące ww postępowania. W związku z powyższym udzielamy następujących odpowiedzi:

1. Czy można wycenić lek równoważny pod względem składu chemicznego i dawki lecz różniący się postacią przy zachowaniu tej samej drogi podania np. wymagana w SIWZ tabletka a równoważnik ma postać drażetki, kapsułki lub tabletki powlekanej (amp. za fiolkę ; fiol.-amp.-strz. i odwrotnie)?

2.Prosimy o podanie, w jaki sposób prawidłowo przeliczyć ilość opakowań handlowych w przypadku występowania na rynku opakowań posiadających inną ilość sztuk (tabletek, ampułek, kilogramów itp.), niż umieszczone w SIWZ (czy podawać pełne ilości opakowań zaokrąglone w górę, czy ilość opakowań przeliczyć do dwóch miejsc po przecinku?

Odpowiedź- pełna ilość opakowań zaokrąglona w górę.
3.Czy w przypadku, jeżeli żądany przez Zamawiającego lek nie jest już produkowany lub jest tymczasowy brak produkcji a nie ma innego leku równoważnego, którym można by było go zastąpić należy wycenić ten lek podając ostatnią cenę sprzedaży oraz uwagę o jego braku czy nie wyceniać go wcale?
Odpowiedź- Nie wyceniać.
4.Pakiet 1 poz. 15 – Wapń+Vit D3 – należy wycenić opakowanie 60 tabl. – 60op?
Odpowiedź- 30 kaps.
5.Pakiet 2 poz. 12 – Troxerutin – należy wycenić opakowanie 64 tabl. – 30op?
Odpowiedź-TAK.

6.Pakiet 2 poz. 25 – Acudex – należy wycenić opakowanie 10 szt. – 10op?

Odpowiedź- 10 opakowań.

7.Pakiet 2 poz. 27 – Colchicum – Dispert – należy wycenić opakowanie 20 szt. – 20op?

Odpowiedź- 20 opakowań.

8.Pakiet 2 poz. 46-48 – Aquacel– należy wycenić Aqua-Gel?

Odpowiedź- Aqua Gel.

9.Pakiet 2 poz. 50 – Ultiva – należy wycenić opakowanie 5 szt. – 5op?

Odpowiedź- 5 opakowań.

10.Pakiet 2 poz. 51 – Ultiva – należy wycenić opakowanie 5 szt. – 10op?

Odpowiedź- 10 opakowań.

11.Pakiet 2 poz. 61 – Formalina 4% – czy zamawiający wyrazi zgodę na wycenę Formaliny z buforem fosf.?

12.Pakiet 3 poz. 23 – Serevent – czy należy wycenić dawkę 25mcg/dawkę?

13. Pakiet 3 poz. 26 – Miflonide – czy należy wycenić opakowanie 60 kaps- 20op

Odpowiedź-TAK.