Dotyczy: postępowanie przetargowe nr 4/2014 na dostawę środków dezynfekcyjnych.

Szpital Powiatowy z siedzibą w Pyrzycach informuje, że wpłynęły zapytania ze strony Wykonawców dotyczące ww postepowania. W związku z powyższym udzielamy nastepujących odpowiedzi:

1. Pytanie – pakiet nr 1 pozycja nr 1 – czy zamawiający dopuści preparat do dezynfekcji skóry rąk na bazie: etanolu (78.2 g), propan-2-ol (10,0 g), 2-bifenylonu (0,1 g) o własciwosciach natłuszczających i pielegnacyjnych skórę, przedłuzonym działaniu do 4 godzin, o spektrum działania: B,F,F,Tbc,V(HIV, HBV, HCV, Polio, Noro, Vaccinia) dezynfekcja chirurgiczna rąk w czasie do 90 sekund gotowy do użycia, w butelkach 500 ml oraz kanistrach 5L, zarejestrowany jako produkt biobójczy?

2. Pytanie – pakiet nr 1 pozycja nr 2 – czy zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie preparatu do dezynfekcji skóry przed zabiegami operacyjnymi, cewnikowaniem żył, pobieraniem krwi, oraz płynów ustrojowych, zastrzykami, punkcjami, biopsjami, opatrywaniem ran, zdejmowaniem szwów, na bazie 2-propanolu, 1-propanolu, 2-difenylonu, z zawartością nadtlenku wosoru, bez zawartości jodu, zarejestrowanego jako produkt leczniczy o spektrum działani: B, MRSA, F, Tbc, V(HBV, HCV,HIV, Herpes, Rota, Adeno) cza działania przed zastrzykami i pobieraniem krwi do 15 sekund przed punkacjami do 60 sekund gotowy do uzycia w butelkach a 250 ml oraz 1L z odpowiednim przeliczeniem ilości opakowań. Preparat, który chcemy zaoferować może być stosowany u noworodków i niemowląt.

3. Pytanie – pakiet nr 1 pozycja nr 3 – czy zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie preparatu barwionego do dezynfekcji skóry przed zabiegami operacyjnymi, cewnikowaniem żył, pobieraniem krwi, oraz płynów ustrojowych, zastrzykami, punkcjami, biopsjami, opatrywaniem ran, zdejmowaniem szwów, na bazie 2-propanolu, 1-propanolu, 2-difenylonu z zawartością nadtlenku wodoru, bez zawartości jodu, zarejestrowanego jako produkt leczniczy o spektrum działania: B, MRSA, F, Tbc, V (HBV, HCV, HIV, Herpes, Rota, Adeno) czas działąnia przed zastrzykami i pobieraniem krwi do 15 sekund przed punkcjami do 60 sekund, gotowy do użyciw w butelkach a 250 ml oraz 1L z odpowiednim przeliczeniem ilości opakowań. Preparat, który chcemy zaoferować może być stosowany u noworodków i niemowląt.

4. Pytanie – pakiet nr 1 pozycja nr 4 – czy zamawiający wtyrazi zgodę na zaoferowanie preparatu do mycia i higienicznej dezynfekcji skóry rąk oraz ciała pacjentów bez zawartości mydła, przebadanego dermatologicznie o pH ok. 7,8-8,2 o spektrum działania: B, MRSA, F,V(HIV, HBV) gotowego do użycia, w butelkach a 500 ml oraz kanistrach a 5L z odpowiednim przeliczeniem ilości opakowań?

5. Pytanie – pakiet nr 1 pozycja nr 8 – czy zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie preparatu do dezynfekcji małych powierzchni bez zawartości alkoholu, z możliwością stosowania na powierzchnie wrażliwe na działanie alkoholu.Spektrum działania:B,F(Candida albicans) w czasie do 60 sekund, Tbc (M, Terrae) w czasie do 15 minut, V (HIV,HBV, HCV, Rota, Vaccinia, Prapova SV40) w czasie do 60 sekund. Preparat gotowy do użycia w butelkach a 1L ze spryskiwaczem spieniającym z odpowiednim przeliczeniem ilości opakowań.

6. Pytanie – pakiet nr 1 pozycja nr 9 – czy zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie preparatu przeznaczonego do szybkiej dezynfekcji i miejsc trudnodostępnych, również na oddziałach pediatrycznych (pozytywna opinia użytkowa Instytutu Matki i Dziecka). Produkt który chcemy zaoferować jest oparty na bazie etanolu (94%), propan-1-olu 35g,oraz zawiera atmosferyczne związki powierzchniowo czynne. Spektrum działąnia: B,F,Tbc,V(HIV,HBV,HCV, Rota, Adeno) w czasie do 2 minut, gotowy do użycia, konfekcjonowany w butelkach a 1L oraz kanistrach a 10L z odpowiednim przeliczeniem ilości opakowań.

7. Pytanie – pakiet nr 1 pozycja nr 13 – czy zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie bezalkoholowych chusteczek do mycia i dezynfekcji powierzchni o spektrum działąnia: B, F (C, albicans), V (Rota, Vaccinia, Prapova SV40, HIV, HBV, HCV) w czasie do 60 sekund, Noro w czasie do 30 minut, Tbc (M, terrae) w czasie do 15 minut, w pojemnikach a 200 szt. chusteczek?