Dotyczy: postępowanie przetargowe nr 14/2014 na dostawę sprzętu medycznego dla Szpitala Powiatowego w Pyrzycach.

Szpital Powiatowy z siedzibą w Pyrzycach informuje, że wpłynęły zapytania ze strony Wykonawców dotyczące ww postępowania.
W związku z powyższym udzielamy nastepujących odpowiedzi:

1. Pytanie – czy zamawiający wymaga aby defibrylator posiadał mozliwość dwufazowej falidefibrylacyjnej o energii w zakresie do 36 J, która to energia niesie za sobą największe prawdopodobieństwo umiarowienia pacjenta w mechanizmie VF i VT?

Odpowiedź- Nie wymaga.

2. Pytanie – czy zamawiający wymaga aby defibrylator posiadał opcję metronomu w trakcie prowadzenia zabiegów resuscytacyjnych co jest niezmiernie przydatną opcją w sytuacji stresowej i pozwala na zwracanie uwagi na najważniejsze z punktu widzenia wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji czyli uciskanie klatki piersiowej?

Odpowiedź- Nie wymaga.

3. Pytanie – czy zamawiający dopusci na zasadzie równoważności defibrylator posiadający zasilacz zewnętrzny co w praktycznym wykorzystaniu urzadzenia nie ma najmniejszego znaczenia a pozwala na oszczędnosci w przypadku naprawy podzespołu oraz obniżenie wagi urzadzenia?

Odpowiedź- NIE zgodnie z SIWZ.

4. Pytanie – czy zamawiający dopusci na zasadzie równoważności defibrylator bez koniecznosci posiadania torby z uchwytem umożliwiającym wygodne przenoszenie urzadzenia?

Odpowiedź-TAK dopuszcza.

5. Pytanie – czy zamawiający dopuści na zasadzie równoważności defibrylator bez koniecznosci pomiaru oddechów pacjenta.

Odpowiedź- Tak dopuszcza.

6. Pytanie – czy zamawiający dopuści na zasadzie równoważności defibrylator posiadajacy monitor o przekatnej 5 cali z możliwością prezentacji dwóch krzywych dynamicznych?

Odpowiedź-NIE zgodnie z SIWZ.

7. Pytanie – czy zamawiający dopuści na zasadzie równowazności defibrylator umożliwiający próbkowanie sygnału EKG z częstością 150Hz/min?

Odpowiedź-NIE.

8. Pytanie – czy zamawiający dopuści na zasadzie równowazności defibrylator umozliwiający zapamietanie do 100 raportów krzywych?

9. Pytanie – czy zamawiający dopuści na zasadzie równoważności defibrylator posiadający możliwość wyboru alarmów na zasadzie wysokiej i niskiej tolerancji parametrów życiowych pacjenta bez konieczności określania ich jako mniej lub bardziej priorytetowych?

Odpowiedź- NIE zgodnie z SIWZ.

10. Pytanie – czy zamawiający dopusci na zasadzie równowaznosci defibrylator posiadający energiędefibrylacyjny na poziomie od 2 do 360J?

Odpowiedź- NIE zgodnie z SIWZ.

11. Pytanie – czy zamawiający dopusci na zasadzie równoważności defibrylator posiadający drukarkę termiczną o szerokości 50mm?

12. Pytanie – czy zamawiający dopuści na zasadzie równowazności defibrylator z możliwością rozbudowy o moduł SpO2 i etCO2?

Odpowiedź- dopuści ale nie wymaga.

13. Pytanie – czy zamawiający dopuści defibrylator spełniający wymagania SIWZ bez mozliwości pomiaru oddechu z kabla EKG w którym istnieje możliwość wydruku 15 s krzywej EKG?