Dotyczy: postępowanie przetargowe nr 15/2014 na ochronę mienia i osób w Szpitalu Powiatowym w Pyrzycach.

Szpital Powiatowy w Pyrzycach informuje, że wpłynęły zapytania ze strony Wykonawców dotyczące ww postępowania. W związku z powyższym udzielamy następujacych odpowiedzi:

1. Pytanie – ilu pracowników ochrony wymaga Zamawiający do zabezpieczenia obiektu objętego ochroną oraz jaki jest podział obowiazków – czy jeden pracownik 24/24h obsługuje monitoring, natomiast kolejny oddelegowany jest do innych obowiazków, czy jeden pracownik jest do obsługi całosci obiektu?

Odpowiedź- Zamawiający wymaga jednego pracownika do obsługi całości obiektu oraz czynnosci wymaganych w SIWZ.

2. Pytanie – Zamawiający w SIWZ pisze: „przyjeżdżać na tzw. patrole interwencyjne, złozone z 2 pracowników co noc w godzinach 22-5 „. Jaka jest ilość patroli w ciagu nocy oraz jaka jest przybliżona wartość km jednego patrolu?

Odpowiedź- Zgodnie z SIWZ odnośnie wartości km jednego patrolu należy przeprowadzić wizję lokalną.

3. Pytanie – Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia okreslił, że Wykonawca w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu musi wykazać, że dysponuje minimum 10 pracowników ochrony. W SIWZ oraz w umowie nie zostały okreslone kwalifikacje pracowników ochrony, natomiast w załaczniku nr 4 – wykaz osób, które będą wykonywać zamówienia Zamawiający oczekuje podania kwalifikacji pracowników. W związku z powyzszym proszę o ujednolicenie zapisów i określenie czy Zamawiający wymaga aby pracownicy skierowani do wykonania przedmiotowego zamówienia byli pracownikami kwalifikowanymi, czy pracownicy ochrony takich kwalifikacji nie muszą posiadać.

Odpowiedź- Zamawiający nie wymaga kwalifikacji pracowników ochrony.