Dotyczy: postępowanie przetargowe nr 18/2014 na dostawę leków do Szpitala Powiatowego w Pyrzycach.

Szpital Powiatowy z siedzibą w Pyrzycach informuje, że wpłynęły zapytania ze strony Wykonawców dotyczące ww postępowania. W związku z powyższym udzielamy następujących odpowiedzi:

1. Pytanie – czy w pakiecie nr 2 poz. 63 zamawiający wymaga produktu, po którego zastosowaniu poprawa stanu klinicznego może nastapić już w ciągu kilku godzin od rozpoczęcia leczenia?

2. Pytanie- czy zamawiający w pakiecie nr 7 w pozycji nr 1 wyrazi zgodę na zaoferowanie worka 3 komorowego Kabiven Peripheral do żywienia pozajelitowego do podawania obwodowo lub centralnie, zawierajacego aminokwasy 45,0g, glukozę 130,0g, emulsję tłuszczową 68,0g, azot 7,2g, energię niebiałkową 1200 kcal objetość 1920 ml?

3. Pytanie – czy zamawiający w pakiecie nr 7 w pozycji nr 2 wyrazi zgode na zaoferowanie worka 3 komorowego Kabiven do żywienia pozajelitowego do podawania centralnie, zawierajacego aminokwasy 68,0g, glukozę 200,0g, emulsję tłuszczową 80,0g, azot 10,8g i energię niebiałkową 1600 kcal objetość 2053 ml?

4. Pytanie – czy zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie w pakiecie nr 1 w pozycji nr 3 produkt u leczniczego Mannitol 20% w opakowaniu szklanym? Opakowanie szklane jest znacznie bezpieczniejsze w przypadku Mannitolu, gdyż jest całkowiecie przezierne, co daje mozliwość zauważenia i rozpuszczenia wszystkich skrystalizowanych cząsteczek.

Odpowiedź-NIE ponieważ jest w innym przetargu.

5. Pytanie – czy zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie w pakiecie 7 w pozycji 4 witamin rozpuszczalnych w wodzie (Solucit N) i tłuszczach (Vitalipid N Adult) konfekcjonowanych osobno? Podczas przygotowania mieszaniny żywieniowej ampułka witamin rozpuszczalnych w tłuszczach służy jako rozpuszczalnik liofilizatu witamin rozpuszczalnych w wodzie. W przypadku preparatu witamin rozpuszczalnych w wodzie i tłuszczach konieczne jest przygotowanie roztworu tychże witamin w oparciu o inny rozpuszczalnik np. woda do wstrzykiwań, NaCI 0,9%.Proponowane przez nas preparaty pomimo że są konfekcjonowane osobno stanowią równoważnik preparatu witamin rozpuszczalnych w wodzie i tłuszczach a ich przygotowanie jest łatwe i nieskomplikowane. PreparatVitalipid N Adult zawiera dodatkowo w swoim składzie witaminę K zalecaną w standardach żywienia pozajelitowego przez Polskie Towarzystwo Żywienia Pozajelitowego i Dojelitowego.

Odpowiedź- NIE ponieważ jest w innym przetargu.

6. Pytanie – czy zamawiający wyrazi zgodę na wydzielenie z pakietu 7 pozycji 5,6 co pozwoli na przystapienie do nowo utworzonego zadania większej ilości oferentów a co za tym idzie uzyskanie niższej cenowo oferty?

7. Pytanie – pakiet nr 6 pozycja nr 1 i 2 – czy zamawiający wymaga aby pieluchomajtki posiadały elastyczne przylepcorzepy oraz osłonki boczne wzdłuż wkładu chłonnego skierowane na zewnątrz, co zmniejsza możliwość wycieków?

8. Pytanie – pakiet nr 6 pozycja nr 4 – czy zamawiający dopuści serwety pakowane a 10 sztuk?

9. Pytanie – czy za dni robocze zamawiający uważa dni od poniedziałku do piątku za wyjatkiem dni ustawowo wolnych od pracy?

Odpowiedź- od poniedziałku do piątku.

10. Pytanie – czy zamawiający wyrazi zgodę aby w § 6 słowo „opóźnienia” zostało zastapione słowem „zwłoki”?

11. Pytanie – czy zamawiający zgodzi się aby kara przy opóźnieniu/zwłoce powyżej 14 dni wynosiła 5% wartości niedostarczonej dostawy?

12. Pytanie – czy zamawiający zgadza się zapisać możliwość zmiany cen brutto wynikajacej ze zmiany obowiazujacej stawki VAT, przy zachowaniu dotychczasowych cen netto?

13. Pytanie – czy zamawiający zgadza się zapisać możliwość zmiany cen w przypadku przekraczającej 3% zmiany średniego kursu NBP walut EUR lub USD w stosunku do kursu z dnia zawarcia umowy oraz w przypadku gdy suma miesięcznych wskaźników cen i usług konsumpcyjnych opublikowanych przez Prezesa GUS za okres od dnia zawarcia umowy przekroczy 3%?

14. Pytanie – czy zamawiający może okreslić minimalny i maksymalny zakres realizacji przedmiotu zamówienia?

15. Pytanie – prosimy o podanie w jaki sposób prawidłowo przeliczyć ilość opakowań handlowych w przypadku wystąpienia na rynku opakowań posiadających inną ilość sztuk (tabletek, ampułek, kilogramów itp.) niż umieszczone w SIWZ a także w przypadku gdy wycena innych opakowań leków spełniajacych właściwości terapeutyczne jest korzystniejsza pod wzgledem ekonomicznym (czy podać pełne ilości opakowań zaokraglone w górę czy ilości opakowań przeliczyć do dwóch miejsc po przecinku)?

Odpowiedź – opakowanie zaokrąglone w górę.

16. Pytanie – czy zamawiający wyrazi zgodę na zmianę postaci proponowanych preparatów- tabletki na tabletki powlekane lub kapsułki lub drażetki i odwrotnie, fiolki na ampułki lub ampułko-strzykawki i odwrotnie?

17. Pytanie – zwracamy się z prośbą o określenie w jaki sposób postapić w przypadku zaprzestania lub braku produkcji danego preparatu. Czy zamawiający wyrazi zgodę na podanie ostatniej ceny i informacji pod pakietem?

18. Pytanie – czy można wycenić lek równowazny pod wzgledem składu chemicznego i dawki lecz różniacy się postacią (tabletki na tabletki powlekane lub kapsułki lub drażetki i odwrotnie fiolki na ampułki i odwrotnie) przy zachowaniu tej samej drogi podania?

19.Pytanie – Pakiet nr 1 poz. nr 13 prosimy o sprecyzowanie dawki i ilości w opakowaniu. Jednocześnie prosimy o informację czy mozemy w tej pozycji zaproponować lek Vitrum D3* 120 kaps.. jeśli tak to jaką ilość opakowań należy zaproponować?

Odpowiedź- TAK, dawka x 30 tabl, ilość opakowań- 30 opakowań.

20 Pytanie – prosimy o wykreslenie z pakietu nr 2 pozycji nr 3 ze względu na wycofanie z obrotu.

21. Pytanie – pakiet nr 2 poz. nr 11 – prosimy o sprecyzowanie jaka ilość tabletek znajduje się w opakowaniu.

Odpowiedź- x 64 kapsułek.