KONKURS NA WYKONYWANIE USŁUG DIAGNOSTYCZNYCH NA RZECZ SZPITALA POWIATOWEGO W PYRZYCACH

Szpital Powiatowy w Pyrzycach informuje, że wpłynęły zapytania ze strony oferentów dotyczące w/w konkursu. W związku z powyższym udzielamy następujących odpowiedzi:

1. Pytanie – prosimy o udostępnienie wzoru umowy najmu na pomieszczenia laboratoryjne.
Odpowiedź do pyt. 1:
Zamawiający w załączeniu udostępnia wzór umowy najmu na pomieszczenia laboratoryjne – załącznik nr 1 – wzór umowy najmu na pomieszczenia laboratoryjne

2. Pytanie – prosimy o informację o prowadzeniu punktu pobrań w placówce – po czyjej jest stronie?
Odpowiedź do pyt. 2:
Punkt pobrań pacjentów ambulatoryjnych znajduje się w pomieszczeniach laboratorium w Szpitalu Powiatowym w Pyrzycach, pacjenci szpitalni mają pobierany materiał do badań w gabinetach zabiegowych na oddziałach szpitalnych przez Zamawiającego.

3. Pytanie – Prosimy o wyjaśnienie czy Udzielający zamówienia planuje przekazania personelu laboratoryjnego na zasadach określonych w art. 231 kodeksu pracy w przypadku zmiany dotychczasowego wykonawcy?

Odpowiedź do pyt. 3: Obecny personel laboratoryjny jest zatrudniony przez odrębny podmiot Laboratorium Medyczne Diagnoza.

4. Pytanie – czy Udzielający zamówienia przewiduje przekazanie Wykonawcy prowadzenia Banku Krwi w związku z wykonywaniem badań z zakresu serologii transfuzjologicznej?
Odpowiedź do pyt. 4:
Szpital Powiatowy w Pyrzycach na chwilę obecną nie przewiduje przekazania Banku Krwi.

5. Pytanie – prosimy o podanie powierzchni pomieszczeń przeznaczonych do dzierżawy, stawki miesięcznej czynszu za dzierżawę pomieszczeń oraz informację czy Udzielający zamówienia przewiduje dzierżawę jakichkolwiek sprzętów i urządzeń laboratoryjnych.

Odpowiedź do pyt. 5:
Szpital Powiatowy w Pyrzycach informuje:
– powierzchnia pomieszczeń przeznaczonych do dzierżawy wynosi 116,50 m2,,
– miesięczna stawka czynszu za dzierżawę pomieszczeń wynosi 18,11 zł za 1m2 plus media,
– sprzęt i urządzenia laboratoryjne, które obecnie są na wyposażeniu laboratorium nie są własnością Zamawiającego.

6. Pytanie – prosimy o potwierdzenie, że ilości badań podane w załączniku nr 2 do SzWK są ilościami na cały okres kontraktu czyli na 36 miesięcy.

Odpowiedź:
Szpital Powiatowy w Pyrzycach potwierdza, że ilości podane w załączniku nr 2 do SzWK są ilościami na 36 miesięcy.

Załącznik nr 1 – Wzór umowy najmu – do Konkursu na usługi diagnostyczne