Dot. KONKURSU NA WYKONYWANIE USŁUG DIAGNOSTYCZNYCH NA RZECZ SZPITALA POWIATOWEGO W PYRZYCACH

Szpital Powiatowy w Pyrzycach informuje, że wpłynęły zapytania ze strony oferentów dotyczące w/w konkursu. W związku z powyższym udzielamy następujących odpowiedzi:

1. Pytanie – Uprzejmie prosimy o wyjaśnienie w jaki sposób będą rozliczane płatności za gospodarowanie odpadami komunalnymi i medycznymi? Czy w wynajmowanych pomieszczeniach jest wydzielone pomieszczenie na składowanie odpadów medycznych, bądź czy są one wyposażone w lodówkę na składowanie odpadów medycznych?
Odpowiedź do pyt. 1
Odpady komunale są wliczone w czynsz najmu natomiast gospodarowanie odpadami medycznymi należy zabezpieczyć we własnym zakresie.
2. Pytanie – Prosimy o zmianę par.4 ust.3 projektu umowy w następujący sposób: „ Najemca zobowiązany jest do zapłaty opłat wskazanych w ust.1 w terminie 14 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej i doręczonej faktury VAT na numer rachunku bankowego Wynajmującego prowadzony ……………………. .”
Odpowiedź do pyt. 2.
Zamawiający WYRAŻA ZGODĘ na zmianę par.4 ust.3 w następujący sposób: „Najemca zobowiązany jest do zapłaty opłat wskazanych w ust.1 w terminie 14 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej i doręczonej faktury VAT na numer rachunku bankowego Wynajmującego prowadzony ……………………. .”
3. Pytanie – prosimy o zmianę par 5 ust.2 pkt1 i 2 projektu umowy najmu w następujący sposób: „Wynajmujący ma prawo rozwiązać niniejszą umowę ze skutkiem natychmiastowym w przypadku:
1. zwłoki Najemcy w zapłacie czynszu za dwa pełne okresy płatności po uprzednim bezskutecznym upływie 7-dniowego terminu wyznaczonego Najemcy na dokonania płatności”;
2. używania przez Najemcę przedmiotu najmu w sposób sprzeczny z umową lub jego przeznaczeniem po uprzednim bezskutecznym upływie 7-dniowego terminu wyznaczonego Najemcy do zaprzestania naruszeń (…)”.
Odpowiedź do pyt.3
Zamawiający WYRAŻA ZGODĘ na zmianę par 5 ust.2 pkt1 i 2 projektu umowy najmu w następujący sposób: „Wynajmujący ma prawo rozwiązać niniejszą umowę ze skutkiem natychmiastowym w przypadku: