Dotyczy: przetargu nieograniczonego na dostawę leków do Apteki Szpitalnej w Pyrzycach, pos. nr 10/2016r

Szpital Powiatowy w Pyrzycach informuje, że wpłynęły zapytania ze strony Wykonawców dotyczace ww postępowania. W związku z powyższym udzielamy następujących odpowiedzi:

1.Prosimy o podanie, w jaki sposób prawidłowo przeliczyć ilość opakowań handlowych w przypadku występowania na rynku opakowań posiadających inną ilość sztuk (tabletek, ampułek, kilogramów itp.), niż umieszczone w SIWZ; a także w przypadku, gdy wycena innych opakowań leków spełniających właściwości terapeutyczne jest korzystniejsza pod względem ekonomicznym (czy podać pełne ilości opakowań zaokrąglone w górę, czy ilość opakowań przeliczyć do dwóch miejsc po przecinku)?

Odpowiedź- pełnia ilość opakowań zaokrąglona w górę.

2.Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zmianę postaci proponowanych preparatów –
tabletki na tabletki powlekane lub kapsułki lub drażetki i odwrotnie, fiolki na ampułki lub ampułko-strzykawki i odwrotnie?

Odpowiedź-TAK.

3.Zwracamy się z prośbą o określenie w jaki sposób postąpić w przypadku zaprzestania lub braku produkcji danego preparatu. Czy Zamawiający wyrazi zgodę na podanie ostatniej ceny i informacji pod pakietem?

Odpowiedź-podanie ostatniej ceny i informacji pod pakietem.

4.Czy można wycenić lek równoważny pod względem składu chemicznego i dawki lecz różniący się postacią (tabletki na tabletki powlekane lub kapsułki lub drażetki
i odwrotnie fiolki na ampułki i odwrotnie) przy zachowaniu tej samej drogi podania?

Odpowiedź-TAK.

5.Pakiet 2 poz.10 – prosimy o doprecyzowanie wielkości opakowania.

Odpowiedź- 10 op

6.Pakiet 2 poz. 15 – brak produkcji, prosimy o wykreślenie pozycji

Odpowiedź-nalezy podać ostanią cenę.

7.Pakiet 2 poz. 17 – prosimy o doprecyzowanie stężenie Etanolu, na rynku RP występuje 70% oraz 96%

Odpowiedź-96%.

8.Pakiet 2 poz. 54 – prosimy o podanie nazwę produktu jaką Szpital wymaga, ponieważ na rynku występują gaziki o innych wymiarach.

Odpowiedź-12×4,5 cm x 100 szt.

9.Pakiet 2 poz. 72- prosimy o doprecyzowanie dawki preparatu.

Odpowiedź-4mg/5ml

10.Pakiet 2 poz. 78 – prosimy o doprecyzowanie dawki preparatu.

Odpowiedź-0,025 mg x 120 daw.

11.Pakiet 4 poz. 16 i 17 – prosimy o doprecyzowanie postaci, na rynku RP występują preparaty w postaci kapsułki oraz tabl. rozpuszczalne.

Odpowiedź-pozycja nr 16 – kapsułki x 100 szt, pozycja nr 17 – kapsułki x 100 szt 125 mg do rozpuszczenia.

1. Pakiet nr 5 poz. nr 15- z uwagi na podanie w opisie przedmiotu zamówienia nazwy własnej suplementu diety, odpowiadającej wyrobowi konkretnego producenta, zwracamy się z prośbą o możliwość zaoferowania zamiennika będącego dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego, zawierającym najlepiej przebadany pod względem klinicznym szczep bakterii priobiotycznych Lactobacillus rhamnosus GG ATCC 53103 (inaczej: LGG; działanie potwierdzono w kilkuset opublikowanych badaniach klinicznych) w zapewniającym wysoką aktywność stężeniu 6 mld CFU/kapsułkę, konfekcjonowanego w opakowaniach x 30 kapsułek – po przeliczeniu kapsułek na odpowiednią ilość opakowań.

Odpowiedź – zamawiający ma prawo opisać swoje potrzeby w taki sposób,aby przedmiot zamówienia spełniał jego wymagania i zaspokajał potrzeby. Sama okoliczność, że opis przedmiotu zamówienia umożliwia niektórym wykonawcom złożenie oferty nie wskazuje na naruszenie podstawowych zasad udzielania zamówień publicznych.Okreslenie przedmiotu zamówienia jest zarazem obowiązkiem jak i uprawnieniem zamawiającego.Jego okreslenie w sposób obiektywny z zachowaniem zasad ustawowych nie jest jednoznaczne z koniecznością zdolności realizacji zamówienia przez wszystkie podmioty działające na rynku w danej branży.Wykonawca proponując nam zmianę opisu w SIWZ dąży do zmian w SIWZ, która powodowałaby możliwość zakupu oferowanego przez siebie produktu. Według naszego rozeznania na rynku istnieje konkurencja i opis wymienionych parametrów spełnia wielu producentów.