Modernizacja Oddziału Chorób Wewnętrznych

W dniu 29 lipca 2016 r. oddano do użytku nowo wyremontowany Oddział Chorób Wewnętrznych. Modernizacja obejmowała kompleksowy remont pomieszczeń na II piętrze szpitala.

Zostały tam wykonane między innymi takie roboty jak: wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, wymieniono stolarkę drzwiową wewnętrzną, wykonano instalację systemu przywoławczego i teleinformatycznego, utworzono sale chorych z węzłami sanitarnymi, wykonano prace malarskie oraz posadzki z wykładziny PCV. Remont został wykonany systemem gospodarczym przez pracowników Szpitala Powiatowego.Oddział został wyposażony w nowe łóżka oraz meble i w pełni dostosowany do potrzeb pacjentów.

Dla pacjentów przygotowano 3 – stanowiskową salę  intensywnego nadzoru kardiologicznego z systemem monitoringu oraz wydzielono izolatkę dla pacjentów z prawdopodobieństwem wystąpienia choroby zakaźnej.

Przeniesiona została także pracownia wykonująca badania EKG Holter (EKG wysiłkowe) do nowo wyremontowanego pomieszczenia przy oddziale chorób wewnętrznych.

Ponadto został zakupiony nowy sprzęt medyczny, m.in.: aparat USG, kolonoskop, endoskop, myjka ultradźwiękowa i automatyczna, pompy infuzyjne, maceratory służące pacjentom korzystającym z usług naszej jednostki.

Całość inwestycji została sfinansowana ze środków własnych szpitala.

SAM_0747 SAM_0750 SAM_0752 SAM_0757 SAM_0763 SAM_0768 SAM_0775 SAM_0776 SAM_0781 SAM_0792 SAM_0795 SAM_0800 SAM_0802 SAM_0803 SAM_0805