Dotyczy: Dostawa leków do apteki Szpitala Powiatowego w Pyrzycach; znak: 6/2020.

Pyrzyce, dnia 27.05.2020 r.

Szpital Powiatowy w Pyrzycach informuje, że wpłynęły zapytania dotyczące ww postępowania. W związku z powyższym udzielamy następujących odpowiedz:

Dot. Asortymentu:

Pakiet 2: Czy Zamawiający zgodzi się na wyłączenie pozycji 27-30 i 32-44 do osobnego pakietu? Umożliwi to złożenie konkurencyjnej oferty większej liczbie wykonawców.

Odpowiedź – NIE.

Pakiet 2 poz.36,37: Czy Zamawiający wymaga zaoferowania kompresów pakowanych w opakowaniu typu blister, na których umieszczony jest wskaźnik sterylizacji? Rozwiązanie takie stanowi dodatkowe potwierdzenie procesu sterylizacji dla bezpośredniego użytkownika np. na bloku operacyjnym.

Odpowiedź- dopuszcza ale nie wymaga.

Pakiet 2 poz.43: W związku z odpowiedzią na pytanie z dnia 26.05.2020 dot. poz.43. Czy Zamawiający może doprecyzować że oczekuje setonu zapakowanego a’1szt.? Zamawiający dotychczas korzystał z takiej ilości w opakowaniu jednostkowym. Obecny wymóg daje możliwość zaoferowania jednego jałowego opakowania w którym jest 300 szt. Setonów.

Pakiet 2 poz. 44: W związku z odpowiedzią na pytanie z dnia 26.05.2020 dot. poz.44. Czy Zamawiający może doprecyzować że oczekuje tupferów zapakowanych a’5szt.? Zamawiający dotychczas korzystał z takiej ilości w opakowaniu jednostkowym. Obecny wymóg daje możliwość zaoferowania jednego jałowego opakowania w którym jest 200 szt. Tupferów.

Pakiet 4 poz.1: Czy Zamawiający dopuści pieluchomajtki o obwodzie 100-150cm? Zamawiający dotychczas korzystał z takich rozmiarów pieluchomajtek.

Pakiet 4 poz.2: Czy Zamawiający dopuści pieluchomajtki o obwodzie 130-170cm? Zamawiający dotychczas korzystał z takich rozmiarów pieluchomajtek.

Pakiet 4 poz.1,2: Czy Zamawiający wymaga podwójnego wskaźnika wilgotności, które zmieniają swoją formę pod wpływem cieczy? Ułatwia to weryfikację stopnia zużycia pieluchomajtki.

Pakiet 4: Czy Zamawiający dopuści aby karty danych technicznych/ karta produktowa były jawne tylko dla zamawiającego? Rozumiemy wymóg dołączenia tego załącznika, umożliwi on zweryfikowanie  zamawiającemu spełnienie zapisów w SIWZ jednak dokumenty te mają charakter tajnych informacji technicznych i technologicznych  oferowanych wyrobów.