Dotyczy: przetarg nieograniczony na dostawę „artykułów medycznych jednorazowego użytku oraz materiału szewnego” w ramach postępowania 7/2020.

1. Pyrzyce, dnia 2.06.2020 r.

Szpital Powiatowy w Pyrzycach informuje, że wpłynęły zapytania ze strony Wykonawców dotyczące ww postepowania. W związku z powyższym udzielamy następujących odpowiedzi:

Pakiet 1, pozycja 19 – Czy Zamawiający dopuści zaoferowanie igły o długości 30mm?

Pakiet 1, pozycja 19 – Czy Zamawiający dopuści zaoferowanie nici o długości 75cm?

Odpowiedź-TAK.

Pakiet 1, pozycja 32, 33 – Czy Zamawiający dopuści zaoferowanie igły o krzywiźnie ½ koła okrągła?

Odpowiedź-TAK.

Pakiet 1, pozycja 32 – Czy Zamawiający dopuści zaoferowanie igły o długości 30mm?

Odpowiedź-TAK.

Pakiet 1, pozycja 45 – Czy Zamawiający dopuści zaoferowanie igły o długości 26mm?

Pakiet 1, pozycja 45 – Czy Zamawiający dopuści zaoferowanie nici o grubości 2/0?

Odpowiedź-TAK.

Pakiet 1, pozycja 47 – Czy Zamawiający dopuści zaoferowanie igły o długości 36mm?

Odpowiedź-TAK.

Pakiet 2, pozycja 6, 18 – Czy Zamawiający dopuści zaoferowanie igły o długości 26mm?

Odpowiedź-NIE.

Pakiet 2, pozycja 6, 7, 14, 18, 21 – Czy Zamawiający dopuści zaoferowanie nici o długości 75cm?

Odpowiedź-NIE.

Pakiet 2, pozycja 7, 21 – Czy Zamawiający dopuści zaoferowanie igły o długości 24mm?

Odpowiedź-NIE.

Pakiet 2, pozycja 13 – Czy Zamawiający dopuści zaoferowanie igły o długości 39mm?

Odpowiedź-NIE.

Pakiet 2, pozycja 20 – Czy Zamawiający dopuści zaoferowanie igły o długości 37mm z nitką o długości 75cm?

Odpowiedź-NIE.

Pakiet 2, pozycja 20 – Czy Zamawiający dopuści zaoferowanie igły o długości 30mm?

Odpowiedź-NIE.

Pakiet 2, pozycja 33 – Czy Zamawiający dopuści zaoferowanie igły o długości 36mm?

Odpowiedź-NIE.

Pakiet 2, pozycja 33 – Czy Zamawiający dopuści zaoferowanie nici o grubości „2” z nitką o długości 90cm?

Odpowiedź-NIE.

Pakiet 2, pozycja 34 – Czy Zamawiający dopuści zaoferowanie nici o długości 90cm?

Odpowiedź-NIE.

Pakiet 2, pozycja 34 – Czy Zamawiający dopuści zaoferowanie igły o krzywiźnie ½ koła odwrotnie tnąca?

Odpowiedź-NIE.

Pakiet 2, pozycja 36 – Zwracamy się z prośbą o wydzielenie tej pozycji do osobnego pakietu, co umożliwi naszej firmie złożenie konkurencyjnej oferty w zakresie pakietu 2.

Odpowiedź-NIE.

Pakiet 3, pozycja 3 – Czy Zamawiający dopuści sterylne worki na mocz?

Odpowiedź-TAK.

Pakiet 3, pozycja 4 – Czy Zamawiający dopuści rękawice foliowe w rozmiarach M i L?

Odpowiedź-Zamawiający dopuszcza rękawice foliowe ale tylko w rozmiarze M.

Pakiet 3, pozycja 5 – Czy Zamawiający podając jednostkę miary opakowanie ma na myśli opakowanie a’100szt?

Odpowiedź-TAK.

Pakiet 3, pozycja 6 – Czy Zamawiający dopuści prześcieradło w rolce o szerokości 50cm zamiast 51cm?

Odpowiedź-NIE, Zamawiający wymaga prześcieradło w rolce o wymiarach 50x51x80.

Pakiet 4, pozycja 3 – Czy Zamawiający dopuści wycenę za opakowanie a’10szt z przeliczeniem podanych ilości?

Pakiet 4, pozycja 12 – Czy Zamawiający dopuści wycenę za opakowanie a’90szt z przeliczeniem podanych ilości?

Odpowiedź-TAK.

Pakiet 4, pozycja 13 – Czy Zamawiający dopuści bursztynowe przedłużacze do pomp infuzyjnych?

Odpowiedź-NIE.

Pakiet 4, pozycja 22 – Czy Zamawiający podając ilość sztuk „70/100” ma na myśli 70 opakowań ochraniaczy pakowanych a’100szt.? Prosimy o doprecyzowanie.

Odpowiedź-TAK.

Pakiet 4, pozycja 32 – Czy Zamawiający dopuści przyrząd do płynów infuzyjnych z komorą wykonaną z PCV bez zawartości ftalanów o długości 55mm w części przezroczystej z kolcem wykonanym z ABS bez wzmocnień włóknem szklanym?

Odpowiedź-NIE.

Pakiet 4, pozycja 33 – Czy Zamawiający dopuści przyrząd do transfuzji z komorą wykonaną z PCV bez zawartości ftalanów bez opaski stabilizującej dren wewnątrz opakowania?

Odpowiedź-NIE.

Pakiet 4, pozycja 35 – Czy Zamawiający dopuści worek stomijny z możliwością regulacji otworu w zakresie 35-60 mm?

Odpowiedź-TAK.

Pakiet 4, pozycja 38 – Czy Zamawiający dopuści podkład chłonny na stół operacyjny w rozmiarze 100 x 225cm z wkładem chłonnym 50 x 208cm ±2,5 cm; wykonany z pięciu warstw tj. włókniny polipropylenowej 18g/m², warstwy celulozowej 16 g/m², pulpy celulozowej 81,5g z superabsorbentem SAP27g , warstwy celulozowej 16 g/m², niebieskiej folii PE 40 g/m². Waga całkowita podkładu 280 g ±5g, chłonność 3820,18 ml?

Odpowiedź-NIE.

Pakiet 4, pozycja 38 – Czy Zamawiający dopuści podkład z możliwością przenoszenia pacjenta do 150 kg, z wkładem chłonnym zawierającym superabsorbent , umożliwiający trwałe zatrzymanie płynu w rdzeniu, w rozmiarze 210×80 cm(wkład chłonny 200×60), w kolorze białym; przyjazny dla skóry, z gładkim wkładem chłonnym, pokryty włókniną PP, wzmocniony co umożliwia przenoszenie pacjenta do 150 kg. Chłonność min. 1,5 litra. Zapewnia trwałe zatrzymanie bakterii, w tym MRSA,E.Coli, redukuje zapach. Pokryty hydrofilną włókniną o gramaturze 15g/m² na całej powierzchni. Wkład chłonny o gramaturze 126g/m² z superabsorbentem. Warstwa spodnia o gramaturze 70g/m² wykonana z włókniny polipropylenowej wzmocnionej foli. Waga podkładu około 295 g.

Odpowiedź-NIE.

Pakiet nr 1 pozycja nr 36– czy zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie szwu poliester, 5, igła 50 mm, ½ koła okrągła przyostrzona lub igła 60 mm ½ koła odwrotnie tnąca, pozostałe parametry bez zmian?

Pytanie- czy zamawiający wyrazi zgodę na dołączenie do oferty oświadczenia, iż Wykonawca posiada certyfikat CE, zgłoszenie do Rejestracji Wyrobów Medycznych .

Pytanie – pakiet nr 5 – czy zamawiający w pozycji 13 dopuści do oceny rękaw papierowo-foliowy a fałdą o wymiarach 200 mmx55mmx100m zamiast 200mmx50mmx100m?

Pytanie – pakiet nr 5 – czy zamawiający w pozycji 15 dopuści do oceny rękaw papierowo-foliowy z fałdą o wymiarach 30mmx70mmx100m zamiast 300mmx60mmx100m?

Pytanie – pakiet nr 3 pozycja nr 3 – czy zamawiający dopuści worek sterylny?

Pytanie – pakiet nr 3 pozycja nr 5 – czy zamwiający dopuści prześcieradłow w rolce podfoliowane 50cmx50mb?