Dotyczy: przetarg nieograniczony nr 3/22 na dostawę leków dla Apteki Szpitala Powiatowego w Pyrzycach.

Pyrzyce, dnia 29.04.2022 r.

Szpital Powiatowy w Pyrzycach informuje, że wpłynęły zapytania dotyczące ww postępowania. W związku z powyższym udzielamy następujących odpowiedzi:

1.Pytanie – czy w celu miarkowania kar umownych Zamawiający dokona modyfikacji postanowień projektu umowy w zakresie zapisów § 6 ust. 3:

a) w przypadku niedotrzymania terminów określonych w ust. 1 Wykonawca zapłaci zamawiającemu karę:

• przy zwłoce do 14 dni w wysokości 0,5% wartości brutto niezrealizowanej części danej dostawy, jednak nie więcej niż 10% wartości brutto niezrealizowanej części danej dostawy,

• przy zwłoce powyżej 14 dni w wysokości 0,5% wartości brutto niezrealizowanej części danej dostawy, jednak nie więcej niż 10% wartości brutto niezrealizowanej części danej dostawy.

Odpowiedź – zamawiający nie wyraża zgody.

2.Pytanie – Doprecyzowując opis Specyfikacji do rzeczonego postępowania oraz mając na uwadze, że Zamawiający ma prawo do przedstawienia takiego opisu przedmiotu zamówienia, który umożliwi mu otrzymanie produktu dostosowanego do jego potrzeb. W tym miejscu pragniemy zacytować wyrok KIO z dnia 20.10.2014 r., sygn. akt 1987/14: „Konkurencja w postepowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie jest kategorią absolutną i powołując się na nią nie można wymagać, aby zamawiający dokonał zakupu usług (lub towarów) nie spełniających jego wymagań”, czy podtrzymują Państwo wymóg, aby do postępowania w PAKIET NR 8 – LEKI RÓŻNE 3 w pozycjach 39 ,40 ,41 przystępowały Hurtownie z testem paskowym kompatybilnym z glukometrami iXell , testem paskowymi kompatybilnym z glukometrami Accu Check Performa oraz testem paskowymi kompatybilnym z glukometrami GlucoDr będącymi na wyposażeniu szpitala?

Odpowiedź – TAK podtrzymujemy wymóg.

1. Pytanie – dotyczy pakietu nr 3 – czy zamawiający w pakiecie nr 3 pozycja nr 13 wyrazi zgodę na zaoferowanie produktu leczniczego Dekstran 10% 40000 Fresenius 100 mg/ml opk. X 12 but. X 250 ml z jednoczesnym przeliczeniem ilości na 2 opk?

1. Pytanie – czy zamawiający w pakiecie nr 3 poz. nr 14 wyrazi zgodę na zaoferowanie produktu leczniczego Dekstran 10% 40000 Fresenius 100 mg/ml opa. X 12 nut. X 500 ml z jednoczesnym przeliczeniem ilości na 4 opa?

1. Pytanie – dotyczy pakietu nr 10 – czy zamawiający w pakiecie nr 10 poz. nr 2 wyrazi zgodę na zaoferowanie leku Ciprofloxacinum 2 mg/ml 200 ml x 20 poj Roztwór do infuzji z jednoczesnym przeliczeniem ilości na 10 opa?

Odpowiedź- w pozycji nr2 zamawiający zamawia 1500 szt w przeliczeniu na opakowania zbiorcze po 20 op. Oferent powinien zaoferować 75 op. 10 op. jest ilością niewystarczającą. Wyrażamy zgodę na op. zbiorcze w ilości 75 op.

1. Pytanie – czy zamawiający w pakiecie nr 10 w pozycji nr 3 wyrazi zgodę na zaoferowanie leku Ciprofloxacinum 2 mg/ml 100 mlx40 poj Roztwór do infuzji z jednoczesnym przeliczeniem ilości na 74 opk?

Odpowiedź- W pozycji nr 3 zamawiający zamawia 400 szt. pojem leku 2mg/ml a 100 ml w przeliczeniu na opakowania zbiorcze x 40 szt.Oferent powinien zaoferować 10 opak. Zbiorczych. Wyrażamy zgodę na op. zbiorcze w ilości 10 op.

1. Pytanie – czy zamawiający w pakiecie nr 10 poz. 11 i 12 dopuści zaoferowanie leku Amikacyna postaci ampułki?

Odpowiedź- TAK dopuszcza.

1. Pytanie – czy zamawiający w pakiecie nr 10 poz. 62 wyrazi zgodę na zaoferowanie leku Piracetamum 12g/60 ml x 20 szt. roztwór do infuzji z jednoczesnym przeliczeniem ilości na 6 opk?

Odpowiedź- Tak dopuszcza.

1. Pytanie – czy zamawiajacy oczekuje aby w pakiecie nr 10 poz. 104 zaoferowany został koncentrat zespołu czynników protrombiny 500 j.m. O stałej zawartości czynnika IX, zawierający białka C i S oraz niezawierający antytrombiny?

10.Pytanie – czy zamawiający dopuści zamianę postaci leku w formie doustnej – tabletki na tabletki powlekane, tabletki drażowane, kapsułki i odwrotnie?

Odpowiedź – TAK. Dopuszcza.

1. Pytanie – czy zamawiający dopuści zamianę postaci leku – fiolki na ampułki i odwrotnie?

Odpowiedź- Tak dopuszcza.

1. Pytanie – czy zamawiający wyrazi zgodę na zmianę wielkości opakowań? Proszę podać sposób przeliczenia – do 2 miejsc po przecinku czy do pełnego opakowania w górę?

Odpowiedź- TAK, należy przeliczyć do pełnego opakowania.