Można odejść na zawsze,
.”

ks. J. Twardowski

W dniu 15 października 2022 roku towarzyszyliśmy w ostatniej drodze
naszego Drogiego Kolegi Doktora Edwina Szamrowicza.

Jego śmierć zaskoczyła i zasmuciła nas wszystkich.

Nie łatwo jest żegnać się, szczególnie nam, ponieważ Doktor Edwin Szamrowicz był wieloletnim Pracownikiem Szpitala Powiatowego w Pyrzycach. Zawsze starał się być osobą odpowiedzialną, energiczną, pomysłową.
Był nieprzeciętnym lekarzem. Jego szczególnym darem był łatwy kontakt z współpracownikami i otaczającymi go chorymi. Potrafił dotrzeć do ich umysłów i serc. Szanowanie swoich podopiecznych chorych dało mu z ich strony wielką sympatię
i oddanie. Był osobą niezmiernie sympatyczną. Zawsze wesoły i uśmiechnięty, dla każdego miał dobre słowo.
Osoby potrzebujące pomocy, nie były mu obojętne, nie potrafił nie zareagować. Żył dla innych, zawsze wyciągał swoją pomocną dłoń, zawsze można było liczyć na jego wsparcie i bezinteresowność. Był człowiekiem upartym i wytrwałym,
dlatego nie poddawał się nigdy, nie zakładał niepowodzenia i nie mówił, że nie podoła.

Był wybitnym chirurgiem, pracującym w czasach gdzie nie była dobrze rozwinięta technika diagnostyczna.
Dzięki swojej intuicji uratował wiele istnień ludzkich począwszy od dzieci, aż po osoby starsze.

Był lekarzem sportowym, orzecznikiem sądowym. Przez wiele lat pełnił funkcję Ordynatora Oddziału Chirurgicznego
Szpitala w Pyrzycach.

Pamiętamy jak w pasjonujący sposób opowiadał o początkach swojej pracy w szpitalu, o historii którą się pasjonował.

Doktor Edwin Szamrowicz był nie tylko lekarzem, ale i sportowcem odnoszącym wiele sukcesów.
Swoją pasją zarażał młodych ludzi pracując w Poradni Medycyny Sportowej.

Żegnamy wybitnego chirurga, człowieka nietuzinkowego, który na zawsze zostanie w naszej pamięci i sercach.

Dyrekcja i Pracownicy

Szpitala Powiatowego w Pyrzycach

Pyrzyce, dnia 15 października 2022 r.