Dotyczy: postępowanie przetargowe nr 15/2013 na dostawę leków do apteki Szpitala Powiatowego w Pyrzycach.

Szpital Powiatowy z siedzibą w Pyrzycech informuje, że wpłynęły zapytania dotyczące ww postępowania. W związku z powyższym udzielamy nastepujących odpowiedzi:
1. Pytanie – czy zamawiający w pakiecie nr 9 w pozycji nr 1 wyrazi zgodę na zaoferowanie worka 3 komorowego Kabiven Paripheral do żywieniapozajelitowego do podawania obwodowo lub centralnie, zawierajacego aminokwasy 45,0 g, glukozę 130,0g, emulsje tłuszczową 68,0g, azot 7,2g, energię niebiałkową 1200 kcal objetość 1920 ml?

2. Pytanie – czy zamawiający w pakiecie nr 9 w pozycji nr 2 wyrazi zgodę na zaoferowanie worka 3 komorowego Kabiven do żywienia pozajelitowego do podawania centralnie, zawierającego aminokwasy 68,0g, glukozę 200,0g, emulsję tłuszczową 80,0g, azot 10,8g, energię niebiałkową 1600 kcal objętość 2053 ml?

3. Pytanie – czy zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie w pakiecie nr 9 w pozycji nr 3 produktu leczniczego Mannitol 20% w opakowaniu szklanym?

4. Pytanie – czy zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie w pakiecie nr 9 w pozycji nr 4 witamin rozpuszczalnych w wodzie (Soluvit N) i tłuszczach (Vitalipid N Adult) konfekcjonowanych osobno?

5. Pytanie – czy zamawiający wymaga, aby oferowany w pakiecie nr 8 Koncentrat zespołu protrombiny (PCC) 500 j.m. Zawierał białko C i S oraz zbilansowany skład czynników krzepnięcia nie zawierający antytrombiny III i przez to minimalizował możliwość występowania działań niepożądanych, w tym powikłań zakrzepowo-zatorowych?

Odpowiedź- TAK, Zamawiający wymaga.

6. Pytanie – czy zamawiający wymaga, aby oferowany w pakiecie nr 8 Koncentrat zespołu protrombiny (PCC) 500 j.m. Wyjazywał się skutecznością działania wyrażoną zawartością białka całkowitego, zawierającego substancje czynne (czynniki krzepnięcia oraz białka C i S) i zawierał średnio co najmniej 530 mg białka całkowitego w 20 ml fiolce?

Odpowiedź – TAK, Zamawiający wymaga.

7. Pytanie – czy zamawiający uwzględniając wagę bezpieczeństwa stosowania oraz zapewnienia przewidywalności efektów terapeutycznych, wymaga aby oferowany w pakiecie nr 8 Koncentrat zespołu protrombiny (PCC) 500 j.m. Był standaryzowany według IX czynnika krzepnięcia?

Odpowiedź- TAK, Zamawiający wymaga.