Podczas Uroczystej Sesji Rady Powiatu Pyrzyckiego z okazji Święta Niepodległości  w dniu 11 listopada 2017 r. zostały wręczone statuetki NIKE – Ludzie Ziemi Pyrzyckiej.  Mamy ogromny zaszczyt poinformować, że wśród osób wyróżnionych znalazł się  dr Zdzisław Brylski.

Doktor Zdzisław Brylski to wybitny lekarz anestezjolog. Po uzyskaniu dyplomu Pomorskiej Akademii Medycznej w roku 1968 r. rozpoczął pracę w Szpitalu Powiatowym w Pyrzycach początkowo jako lekarz stażysta. W roku 1974 r. uzyskał I0 specjalizacji z zakresu anestezjologii
i intensywnej terapii, a w roku 2001 uzyskał II0 specjalizacji z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii. Całe swoje życie poświęcił chorym. Przez wiele lat pełnił funkcję ordynatora oddziału anestezjologii.

Przez cały okres pracy swoim zaangażowaniem pokazywał jak ważny jest dla Niego los pacjentów oraz Szpitala Powiatowego w Pyrzycach, jak również mieszkańców regionu pyrzyckiego korzystających ze świadczeń zdrowotnych.

Pełniąc funkcję kierowniczą wielokrotnie służył pomocą i radą oraz wskazówką
w podejmowanych działaniach na rzecz poprawy warunków opieki medycznej. Jest wspaniałym nauczycielem młodego pokolenia lekarzy.

To osoba o wielkim sercu, ciepła, serdeczna i otwarta do ludzi. Wrażliwa na ich problemy
i troski. Cieszy się dużym poważaniem wśród pracowników Szpitala jak i mieszkańców Pyrzyc.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy dr Zdzisławowi Brylskiemu zdobytego wyróżnienia.

 

Dyrekcja

Szpitala Powiatowego w Pyrzycach