Dotyczy: postępowania w trybie przetargu nieograniczonego nr 2/2021 na dostawę leków dla Szpitala Powiatowego w Pyrzycach.

Pyrzyce, dnia 19.03.2021 r.

1. Pytanie – czy w pakiecie nr 9 – leki rożne 4 poz. 57 ( wabradyna tabl. 5 mg 30 tabl.) Zamawiający wyrazi zgodę na wycenę preparatu Ivohart 5mg 112 tabletek powl PL i po przeliczeniu i zaokrągleniu zaoferowanie 6 opakowań?

1. Pytanie – czy w pakiecie nr 8 – leki różne 3 poz. 85 Zamawiający wyrazi zgodę na wycenę preparatu Moviprep prosz. Do sporz. Roztw. Doustn. PL i po przeliczeniu zaoferowanie 360 opakowań?

Odpowiedź-NIE. Sprawdzona skuteczność działania składu.

1. Pytanie – Pakiet nr 6 – leki rożne 1 – czy zamawiający wyrazi zgodę na przedstawienie oferty na leki w innych niż przedstawiono w SIWZ wielkościach opakowań z zachowaniem odpowiedniego przeliczenia wycenianej ilości:

• pozycja nr 10 – proponujemy opakowanie 108 tabl. zamiast 90 tabl.

– jak należałoby dokonać przeliczenia: pozostawiając 2 miejsca po przecinku czy też zaokrąglając w górę/dół do pełnego opakowania.

Odpowiedź- TAK. Wykonawca przeliczy liczbę pełnych opakowań zaokrąglając w górę.

1. Pytanie – czy zamawiający wyrazi zgodę na zmianę postaci proponowanych preparatów-tabletki na tabletki powlekane lub kapsułki lub drażetki i odwrotnie, fiolki na ampułki lub ampułko – strzykawki i odwrotnie?

Odpowiedź- preparaty zamienne muszą mieć udokumentowane w karcie charakterystyki wskazania terapeutyczne oraz zastosowanie. Każda zmiana postaci leku polega odrębnemu rozpatrzeniu.

1. Pytanie – czy zamawiający wyrazi zgodę na zmianę wielkości opakowań(tabletek, ampułek, kg itp.) Jeśli tak to prosimy o podanie w jaki sposób przeliczyć ilość opakowań handlowych ekonomicznym (czy podać pełne ilości opakowań zaokrąglone w górę, czy ilość opakowań przeliczyć do dwóch miejsc po przecinku)?

Odpowiedź-zamienniki leków dotyczące ilości dopuszczamy w granicach dwukrotności opakowania podanego w przetargu (tabletki, amp. fiolki). Każda zmiana wielkości opakowania podlega odrębnemu rozpatrzeniu. Jeśli ilość opakowań wynikająca z przeliczenia tabletek, fiolek, ampułek nie jest liczbą całkowitą Wykonawca przeliczy liczbę pełnych opakowań zaokrąglając w górę.

1. Pytanie – prosimy o podanie w jaki sposób prawidłowo przeliczyć ilość opakowań handlowych w przypadku występowania na rynku opakowań posiadających inną ilość sztuk (tabletek, ampułek, kg itp.) niż umieszczone w SIWZ a także w przypadku gdy wycena innych opakowań leków spełniających właściwości terapeutyczne jest korzystniejsza pod względem ekonomicznym (czy podać pełne ilości opakowań zaokrąglone w górę, czy ilość opakowań przeliczyć do dwóch miejsc po przecinku)?

Odpowiedź-podać pełne opakowanie zaokrąglając w górę.

1. Pytanie – zwracamy się z prośbą o określenie w jaki sposób postąpić w przypadku zaprzestania lub braku produkcji danego preparatu. Czy zamawiający wyrazi zgodę na podanie ostatniej ceny i informacji pod pakietem?

Odpowiedź- Prosimy o podanie ostatniej ceny i informację pod pakietem o zaprzestaniu produkcji danego leku. Wykonawca zobowiązany jest przedstawić dokument producenta potwierdzający zaprzestanie produkcji danego preparatu. W przypadku braku preparatu ofertowego należy zamienić na odpowiedni zgodnie z ceną pierwotnego leku.

1. Pytanie – czy zamawiający dopuści wycenę leku za opakowanie a nie za sztukę/kilogram w pozycjach gdzie w SWZ występują sztuki lub mg?Jeśli nie to czy zamawiający zgodzi się na podanie cen jednostkowych za sztukę,mg,ml etc netto i brutto z dokładnością do 4 miejsc po przecinku?

Odpowiedź- jeżeli Wykonawca ma możliwość zaoferowania produktu w opakowaniach innych niż zapis w SIWZ, to każda zmiana podlega indywidualnemu rozpatrzeniu.

1. Pytanie – czy zamawiający dopuszcza wycenę preparatów dostępnych na jednorazowe zezwolenie MZ? W sytuacji jeśli aktualnie tylko takie jest dostępne.

Odpowiedź- TAK, jeżeli Wykonawca będzie dostarczany preparat przez okres obowiązywania umowy. Z każdą dostawą Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć dokument zezwolenia wydany przez MZ.

1. Pytanie – czy zamawiający dopuszcza w pakiecie nr 8 poz. nr 85, Zamawiający wyrazi zgodę na wycenę preparatu CitraFleet x 50 saszetek (pikosiarczan sodu i cytrynian magnezu) i po przeliczeniu zaoferowanie 15 op?

Odpowiedź- Nie. Sprawdzona skuteczność działania.

12.Pytanie – prosimy o procentowe określenie minimalnego zobowiązania zamawiającego do realizacji umowy i wprowadzenie do projektu umowy postanowienia o następującej treści:

„Zamawiający zobowiązuje się do zrealizowania przedmiotu umowy co najmniej … % w zakresie każdego zadania, przy czym Wykonawcy nie przysługują względem Zamawiającego jakiekolwiek roszczenia z tytułu niezrealizowania pełnej ilości przedmiotu umowy”.

Odpowiedź-Zamawiający informuje, że nie zamierza ograniczać zakresu zamówienia.