Dyrekcja Szpitala Szpitala Powiatowego w Pyrzycach wprowadziła  Zarządzeniem Wewnętrznym
nr 24/2024 z dnia 14.08.2024 roku  Standardy Ochrony Małoletnich.

Standardy powstały w celu zapewnienia ochrony małoletnich pacjentów w Szpitalu Powiatowym w Pyrzycach.

Naczelną zasadą wszystkich działań podejmowanych przez personel placówki jest działanie dla dobra dziecka i w jego najlepszym interesie. Personel placówki traktuje dziecko z szacunkiem oraz uwzględnia jego potrzeby. Niedopuszczalne jest stosowanie przez personel wobec dziecka przemocy w jakiejkolwiek formie. Personel placówki, realizując te cele, działa w ramach obowiązującego prawa, przepisów wewnętrznych danej placów oraz swoich kompetencji.

Standardy obejmują swoim zakresem m.in: Zasady bezpiecznego kontaktu personelu z dzieckiem – pacjentem w Szpitalu Powiatowym w Pyrzycach, zasady bezpiecznej rekrutacji  oraz proceduję podejmowania interwencji w sytuacji podejrzenia krzywdzenia lub posiadania informacji o krzywdzeniu małoletniego. Dokument został przygotowany w wersji pełnej oraz w wersji skróconej dla małoletnich pacjentów.

Procedura Standardy Ochrony Małoletnich przed krzywdzeniem w Szpitalu Powiatowym w Pyrzycach

Załącznik Nr 1 Broszura z formami i symptomami przemocy

Załącznik Nr 2 Wyciąg z broszury – tabela z przestępstwami, rodzaje interwencji

Załącznik Nr 3 Schemat interwencji w przypadku podejrzenia krzywdzenia dziecka przez rodzica lub opiekuna

Załącznik Nr 4 Schemat interwencji w przypadku podejrzenia krzywdzenia dziecka przez osoby trzecie.

Załącznik Nr 5 Schemat interwencji w przypadku podejrzenia krzywdzenia dziecka przez osobę nieletnią.

Załącznik Nr 6 Oświadczenie o zapoznaniu się ze standardami ochrony małoletnich

Załącznik Nr 7 Oświadczenie o państwie lub państwach zamieszkania w ciągu ostatnich 20 lat

Załącznik Nr 8 Oświadczenie w przypadku braku informacji z rejestru karnego

Załącznik Nr 9 Karta interwencji